Wordt met het vertrek van Björn Soenens als hoofdredacteur van Het journaal ook het mantra van constructieve journalistiek voorgoed begraven? De nieuwe hoofdredactie laat nog niet in haar kaarten kijken, maar hun profiel maakt al veel duidelijker.
Advertentie
"Constructieve journalistiek? Niemand hier wil dat nog uitspreken." Op de VRT-nieuwsredactie zijn ze de discussie over welk soort journalistiek ze moeten bedrijven zo beu als koude pap. Niet omdat ze niet willen nadenken over hoe ze het best nieuws brengen in Het journaal, wel omdat de discussie over constructieve journalistiek de voorbije jaren volledig ontspoord was door de overdreven missioneringsdrang van Björn Soenens.
Soenens liet de term al vallen in zijn eerste interview als hoofdredacteur in 2013: Het journaal mocht niet langer de schuldige zoeken bij nieuws, maar moest over het muurtje kijken, naar oplossingen zoeken en perspectief brengen.