TipsBoeken
Welk boek zou u aan vrienden of collega’s aanraden?
Johan Braeckman tipt De codekraker van Walter Isaacson
“CRISPR-cas is stilaan een begrip. Toch weten weinigen waarover het precies gaat: het aanbrengen van zeer gerichte veranderingen in ons erfelijk materiaal. Walter Isaacson legt het in zijn biografie van Nobelprijswinnaar Jennifer Doudna helder uit. Na die van de fysica en de informatica breekt nu de genetische revolutie uit. Dankzij dit boek zijn we een beetje voorbereid.”
Siska Goeminne gaat voor Nachttrein naar Lissabon van Pascal Mercier
“Een intrigerend, melancholisch en pakkend boek. Met de zoektocht van hoofdpersonage Mundus en de stroom aan filosofische gedachten verwoordt Mercier op geniale wijze zowat alles wat mij altijd al bezighoudt: dood, vriendschap, taal, vergankelijkheid. Maar vooral dat eeuwige onvermogen om ons ‘zelf’ te overstijgen en elkaar wezenlijk te begrijpen.”
Carl De Strycker tipt 2050 van Peter Verhelst
“Een blik op het jaar 2050 waarin de aarde zich wreekt voor de roofbouw die de mens op haar heeft gepleegd. Confronterend, apocalyptisch, visionair. En misschien wel minder veraf dan gedacht – zie de Luikse overstromingen. Een ontroerende oproep om zachter en zorgzamer te zijn voor elkaar en de wereld.”