Biënnale Interieur
"We moeten het oergevoel naar de stad brengen"
Het gebeurt wel vaker dat een architect aan de slag gaat als meubelmaker en designer. Hans Verstuyft is geen uitzondering op de regel. Dezelfde finesse die hij aan de dag legt in het concipiëren van gebouwen, trekt hij moeiteloos door naar de vormgeving van het interieur.
Op de Biënnale van 2014 werd Verstuyfts lampenserie Austère voor Trizo21 voorgesteld. Een schot in de roos zo blijkt, want de collectie werd uitgebreid met plafondlampen Austère Elements en Austère Chandelier. De samenwerking is het resultaat van toeval en initiatief. De fabrikant is immers een oude bouwheer van Verstuyft. Na het presenteren van het eerste prototype ging de bal aan het rollen voor hem als designer. Wat Austère zo uniek maakt, is de simpliciteit van het design. Het sobere lampenkapje verwijst naar een Chinese lampion die in de uitvoering tot het absolute minimum werd herleid. Austère is eco-vriendelijk, werkt met LED lampen en is verkrijgbaar in messing, zwart, wit en metaal.
In onderstaande video beantwoordt Hans Verstuyft enkele designgerelateerde vragen: wat betekent design voor hem? Welke trend mag overwaaien? Hoe zullen we leven over 20 jaar?
