Woensdag 01/12/2021

'The Artist' leidt nominaties BAFTAS

'The Artist', de Franse stomme film die ook bij de Golden Globes zwaar in de prijzen viel, is twaalf keer genomineerd voor de BAFTAS, de Britse Oscars. De spionagefilm 'Tinker Tailor Soldier Spy' verzamelde elf nominaties.

In de categorie Foreign Language voor de verandering geen Belgen, wel, naast het stilaan traditionele aanbod van Globe-winnaar 'A Separation' (Iran), Almodovars 'La Piel que habito' en het Canadese 'Incendies', de komedie 'Potiche' van Francois Ozon en Wim Wenders' muzikale documentaire 'Pina' over choreografe Pina Bausch.

Scorsese
Filmlegende Martin Scorsese verzamelde tien nominaties: negen voor zijn fictieprent 'Hugo', één voor zijn documentaire over George Harrison ('Living in the material world').

Kuifje
Spielbergs Kuifje-film mag hopen op een Bafta-bekroning in de categorie animatiefilm. Zijn 'War Horse' is vijfmaal genomineerd, vooral in technische categorieën.

Van de genomineerde acteurs speelt een aantal een belangrijk reëel personage: Meryl Streep (als Iron Lady Maggie Thatcher), Jim Broadbent (als haar man Denis Thatcher) en Kenneth Branagh (als Laurence Olivier in 'My week with Marilyn'). Broadbent en Branagh wedijveren voor de beste nevenrol, terwijl in de hoofdcategorie de kanonnen George Clooney ('The Descendants'), Brad Pitt ('Moneyball') en Gary Oldman ('Tinker, Tailor ...') het tegen elkaar opnemen.

Voor de meest Britse categorie van de Bafta's, Beste Britse Film, komen, naast de verfilming van John le Carré's spionagethriller en 'My week with Marilyn' ook 'Senna', de docu over Formule 1-piloot Ayrton Senna, 'Shame' van kunstenaar-cineast Steve McQueen (met een genomineerde Michael Fassbender) en het onvolprezen 'We need to talk about Kevin' van de Schotse Lynne Ramsay in aanmerking. Ramsay is ook genomineerd voor de regie, en hoofdrolspeelster Tilda Swinton als actrice.

De BAFTAS worden op 12 februari in Londen uitgereikt. Gastheer is Stephen Fry.

Nominaties BAFTA Awards:

Beste Film:
'The Artist'
'The Descendants'
'Drive'
'The Help'
'Tinker Tailor Soldier Spy'

Beste Britse Film:

'My Week With Marilyn'
'Senna'
'Shame'
'Tinker Tailor Soldier Spy'
'We Need To Talk About Kevin'

Beste Debuut van een Britse schrijver, regisseur of producer

'Attack The Block' - Joe Cornish (regisseur/schrijver)
'Black Pond' - Will Sharpe (regisseur/schrijver), Tom Kingsley (regisseur), Sarah Brocklehurst (producer)
'Coriolanus' - Ralph Fiennes (regisseur)
'Submarine' = Richard Ayoade (regisseur/schrijver)
'Tyrannosaur' - Paddy Considine (regisseur), Diarmid Scrimshaw (producer)

Beste niet-Engelstalige film:

'Incendines'
'Pina'
'Potiche'
'A Separation'
'The Skin I Live In'

Beste documentaire:

'George Harrison: Living in the Material World' -
Martin Scorsese
'Project Nim' - James Marsh, Simon Chinn
'Senna' - Asif Kapadia

Beste animatiefilm:

'The Adventures of TinTin'
'Arthur Christmas'
'Rango'

Beste regisseur:

'The Artist' - Michel Hazanavicius
'Drive' - Nicolas Winding Refn
'Hugo' - Martin Scorsese
'Tinker Tailor Soldier Spy' - Tomas Alfredson
'We Need To Talk About Kevin' - Lynne Ramsay

Beste origineel script:

'The Artist' - Michel Hazanavicius
'Bridesmaids' - Annie Mumolo, Kristen Wiig
'The Guard' - John Michael McDonagh
'The Iron Lady' - Abi Morgan
'Midnight In Paris' - Woody Allen

Beste bewerkt script:

'The Descendants' - Alexander Payne, Nat Faxon, Jim Rash
'The Help' - Tate Taylor
'The Ides of March' - George Clooney, Grant Heslov, Beau Willimon
'Moneyball' - Steven Zaillian, Aaron Sorkin
'Tinker Tailor Soldier Spy' - Bridget O'Connor, Peter Straughan

Beste acteur:

Brad Pitt - 'Moneyball'
Gary Oldman - 'Tinker Tailor Soldier Spy'
George Clooney - 'The Descendants'
Jean Dujardin - 'The Artist'
Michael Fassbender - 'Shame'

Beste actrice

Berenice Bejo - 'The Artist'
Meryl Streep - 'The Iron Lady'
Michelle Williams - 'My Week with Marilyn'
Tilda Swinton - 'We Need to Talk About Kevin'
Viola Davis - 'The Help'

Beste bijrol mannelijk:

Christopher Plummer - 'Beginners'
Jim Broadbent - 'The Iron Lady'
Jonah Hill - 'Moneyball'
Kenneth Branagh - 'My Week with Marilyn'
Philip Seymour Hoffman - 'The Ides of March'

Beste bijrol vrouwelijk:

Carey Mulligan - 'Drive'
Jessica Chastain - 'The Help'
Dame Judi Dench - 'My Week with Marilyn'
Melissa McCarthy - 'Bridesmaids'
Octavia Spencer - 'The Help'

Beste soundtrack

'The Artist' - Ludovic Bource
'The Girl with the Dragon Tattoo' - Trent Reznor, Atticus Ross
'Hugo'- Howard Shore
'Tinker Tailor Soldier Spy' - Alberto Iglesias
'War Horse' - John Williams

Beste cinematografie:

'The Artist' - Guillaume Schiffman
'The Girl with the Dragon Tattoo' - Jeff Cronenweth
'Hugo' - Robert Richardson
'Tinker Tailor Soldier Spy' - Hoyte van Hoytema
'War Horse' - Janusz Kaminski

Beste montage:

'The Artist' - Anne-Sophie Bion, Michel Hazanavicius
'Drive' - Mat Newman
'Hugo' - Thelma Schoonmaker
'Senna' - Gregers Sall, Chris King
'Tinker Tailor Soldier Spy' - Dino Jonsater

Productie-ontwerp:

'The Artist' Laurence Bennett, Robert Gould
'Harry Potter and the Deathly Hallows - Part 2' Stuart Craig, Stephenie McMillan
'Hugo' Dante Ferretti, Francesca Lo Schiavo
'Tinker Tailor Soldier Spy' Maria Djurkovic, Tatiana MacDonald
'War Horse' Rick Carter, Lee Sandales

Kostuumontwerp:

'The Artist' - Mark Bridges
'Hugo' - Sandy Powell
'Jane Eyre' - Michael O'Connor
'My Week With Marilyn' - Jill Taylor
'Tinker Tailor Soldier Spy' - Jacqueline Durran

Make-up en haar:

'The Artist' - Julie Hewett, Cydney Cornell
'Harry Potter and the Deathly Hallows - Part 2' - Amanda Knight, Lisa Tomblin
'Hugo' - Morag Ross, Jan Archibald
'The Iron Lady' - Marese Langan
'My Week with Marilyn' - Jenny Shircore

Geluid

'The Artist' - Nadine Muse, Gérard Lamps, Michael Krikorian
'Harry Potter and the Deathly Hallows - Part 2' - James Mather, Stuart Wilson, Stuart Hilliker, Mike Dowson, Adam Scrivener
'Hugo' - Philip Stockton, Eugene Gearty, Tom Fleischman, John Midgley
'Tinker Tailor Soldier Spy' - John Casali, Howard Bargroff, Doug Cooper, Stephen Griffiths, Andy Shelley
'War Horse' - Stuart Wilson, Gary Rydstrom, Andy Nelson, Tom Johnson, Richard Hymns

Speciale visuele effecten:

'The Adventures of TinTin' - Joe Letteri
'Harry Potter and the Deathly Hallows - Part 2' -Tim Burke, John Richardson, Greg Butler, David Vickery
'Hugo' - Rob Legato, Ben Grossman, Joss Williams
'Rise of the Planet of the Apes' - Joe Letteri, Dan Lemmon, R. Christopher White
'War Horse' - Ben Morris, Neil Corbould

Korte animatie:

'Abuelas' - Afarin Eghbal, Kasia Malipan, Francesca Gardiner
'Bobby Yeah' - Robert Morgan
'A Morning Stroll' - Grant Orchard, Sue Goffe

Kortfilm:

'Chalk' - Martina Amati, Gavin Emerson, James Bolton, Ilaria Bernardini
'Mwansa The Great' - Rungano Nyoni, Gabriel Gauchet
'Only Sound Remains' - Arash Ashtiani, Anshu Poddar
'Pitch Black Heist' - John Maclean, Gerardine O'Flynn
'Two and Two' - Babak Anvari, Kit Fraser, Gavin Cullen

The Orange Wednesdays Rising Star Award:

Adam Deacon
Chris Hemsworth
Chris O'Dowd
Eddie Redmayne
Tom Hiddleston (bang/belga/lb)

Nu belangrijker dan ooit: steun kwaliteitsjournalistiek.

Neem een abonnement op De Morgen


Op alle artikelen, foto's en video's op demorgen.be rust auteursrecht. Deeplinken kan, maar dan zonder dat onze content in een nieuw frame op uw website verschijnt. Graag enkel de titel van onze website en de titel van het artikel vermelden in de link. Indien u teksten, foto's of video's op een andere manier wenst over te nemen, mail dan naar info@demorgen.be.
DPG Media nv – Mediaplein 1, 2018 Antwerpen – RPR Antwerpen nr. 0432.306.234