LiteratuurtipsVakantieboeken
Saskia De Coster: ‘Voor het eerst in mijn leven gaat Hercule Poirot mee op reis’
Wij vroegen aan tien schrijvers welke boeken zij in hun koffer leggen voor deze zomer. Hier vindt u de keuze van Saskia De Coster.
“Als ik op vakantie ben, lijk ik wel een verwende kleuter die het leuk vindt om zich vuil te maken maar dan wel op het einde van de dag gepamperd wil worden. Vorig jaar was ik in de Portugese Algarve, op de koersfiets, maar dan verlangde ik ’s avonds wel naar wat luxe bij het relaxen. Of ik ga naar Egypte om met de lokale bevolking te praten, dat kan ook. Ergens wil ik ook altijd wel iets opsteken wanneer ik op vakantie ben. Met een strand kun je me geen plezier doen. Dat ben ik binnen het uur beu.
“Ik weet in feite nog niet waar ik deze zomer naartoe ga, maar ik weet wel al welke boeken ik wil meenemen. Ik zit in de jury van de PBBJ, de Prijs voor het Belangrijkste Boek van het Jaar, waar alleen non-fictie voor in aanmerking komt. Daar ga ik alleszins een lading boeken van meenemen, zoals Wendelmoet Boersema’s Gronings goud, over het gas in de Nederlandse ondergrond, of Het leven van dingen van Warna Oosterbaan, dat puur gaat over hoe wij met objecten omgaan en welke invloed zij op ons uitoefenen.
“Wat ik zeker ook mee wil, is de nieuwe Ali Smith, Gezelschap, wat een nieuwe triomf in haar schrijverschap heet te zijn. Voor het eerst in mijn leven ga ik ook een paar Hercule Poirots meenemen. Voor de NRC ga ik het zomerfeuilleton schrijven en ik wil daar een moordmysterie van maken. Wie beter dan Agatha Christie om me daarbij te helpen?
“Onlangs zag ik een film van François Ozon, L’Amant double. Een verschrikkelijke film, maar wel gebaseerd op een roman van Joyce Carol Oates, Lives of the Twins. Die film maakte me nieuwsgierig naar de roman, en die wil ik deze zomer dus lezen.
“Ik wil zeker ook naar de Biënnale van Venetië gaan. Het motto daarvan is ‘The Milk of Dreams’, een verwijzing naar het boek van Leonora Carrington. Ik heb echter net een ander boek van haar besteld, The Debutante and Other Stories. Zo gaat dat bij mij, het ene boek leidt naar het andere en de grens tussen werk en vrije tijd is bijzonder dun.”