Zondag 20/10/2019

Recordprijzen voor manuscripten van Schönberg en Bach op veiling in Parijs

Oude manuscripten en partituren van componisten als Johann Sebastian Bach en Arnold Schönberg hebben op een veiling in Parijs recordprijzen gehaald. Een Europese privé-verzamelaar betaalde 240.750 euro voor een getekend handschrift van Schönbergs strijkkwartet Nr. 2 opus 10. Nooit eerder werd voor een manuscript van de Oostenrijker meer geld uitgegeven, aldus veilinghuis Sotheby's na de veiling van gisteravond.

Het hoogste ooit betaalde bedrag voor een gedrukte partituur betaalde het Museum voor Brieven en Manuscripten in Parijs. Het kocht op de veiling voor 228.750 euro voor de eerste volledige uitgave van Johann Sebastian Bachs zes partituren voor klavier uit de 18e eeuw.

De hoogste som van de veiling werd betaald voor een handgeschreven muziekblad voor etudes aan het klavier van Ludwig van Beethoven uit de vroege 19e eeuw. Het is door een compositieschets op de achterkant vervolledigd en was vroeger in het bezit van Frédéric Chopin. Het Museum voor Brieven en Manuscripten in Parijs betaalde 252.750 euro voor het werk.

Alle geveilde stukken waren afkomstig uit de verzameling van de in 1974 overleden Fransman André Meyer. Hij wordt beschouwd als een van de weinige verzamelaars die hun hele leven aan de muziek wijdden. In totaal haalde de veiling bijna 3,3 miljoen euro op.

Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met De Morgen?

Tip hier onze journalisten

Op alle verhalen van De Morgen rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar info@demorgen.be.
DPG Media nv – Mediaplein 1, 2018 Antwerpen – RPR Antwerpen nr. 0432.306.234