CoronacrisisTheater
NTGent hervat in maart en kiest voor online theaterprogramma
Het seizoen 2020 – 2021 van NTGent zal pas op 11 maart 2021 hervatten, en uitzonderlijk lopen tot midden augustus. Het Gentse stadstheater heropent met de livestreaming van de wereldpremière van Yellow van Luk Perceval en kiest ook in de toekomst resoluut voor online verspreiding van zijn producties.
Het NTGent seizoen 2020-2021 werd in oktober abrupt afgebroken omwille van Covid-19. Om dat scenario in de toekomst te vermijden kiest het stadstheater resoluut voor nieuwe vormen van ontsluiting van theater. NTGent zet in op film, gekoppeld aan theater, en op de online verspreiding van zijn theaterproducties. Niet alleen de openingsvoorstelling wordt een online gebeuren, ook het Braziliaanse gedeelte van Milo Rau’s Antigone in de Amazone, een voorstelling die half april op het programma staat, wordt live vanuit Brazilië gestreamd.
De keuze voor online moet het mogelijk maken om te blijven produceren en presenteren in periodes waar corona publieke activiteiten moeilijk maakt. Daarom wordt er de komende maanden werk gemaakt van een onlineplatform waar je naast livestreams ook captaties van vroegere voorstelling, documentaires en films kan vinden. NTGent wil de komende jaren meer inzetten op het maken van films en documentaires naast het theateraanbod. Er volgt al zeker een documentaire rond Antigone in de Amazone en een film met de Franse auteur/acteur Edouard Louis.
Na de wereldpremière van Yellow op 11 maart volgen Killjoy Quiz (Luanda Casella, 22/4), Het Narrenschip (Monstertruck & Platform K, met een openluchtpremière op 27/5), Antigone in de Amazone (Milo Rau, 16/6), Liebestod (Histoires du Théâtre III, van Angelica Liddell, 12/7) en Gardenia, 10 jaar later (Alain Platel, 16/7). Tussendoor staan er een reeks gastvoorstelling gepland. In juli en augustus staat een herneming van Familie op het programma.
De eerste voorstellingen met publiek staan pas vanaf begin april op de planning. Wat niet betekent dat er van december 2020 tot maart 2021 geen cultuuraanbod zal zijn in of vanuit onze schouwburg. Wanneer de coronamaatregelen het toelaten wil NTGent al vanaf januari zijn deuren open zetten voor initiatieven en voorstellingen van andere huizen. Op die manier wil het stadstheater kunstenaars en artiesten uit alle disciplines steunen. Dat aanbod wordt momenteel samengesteld in nauw overleg met het Gents Kunstenoverleg.