Voorverkoop
Nieuwe Harry Potter is nu al een bestseller
Pas binnen een weekje ligt 'Harry Potter and the Cursed Child' in de rekken, maar de voorverkoop van het "achtste boek" uit de reeks doet het uitzonderlijk goed. Onlinewinkels Amazon en Barnes & Noble melden beide dat het boek de sterkste voorverkoop kent sinds 2007, toen voorganger Harry Potter and the Deathly Hallows uitkwam.
Harry Potter and the Cursed Child is eigenlijk geen volwaardig boek, maar het script van het gelijknamige, tweedelige toneelstuk waarvan het eerste deel dit weekend in het Londense Palace Theatre in première gaat. Het script werd neergepend door Jack Thorne, bekend van de Britse tv-serie Skins, maar is wel gebaseerd op een origineel verhaal van J.K. Rowling. Het script gaat verder waar het laatste boek eindigt, bij een volwassen Harry die zijn zoon naar Zweinstein/Hogwarts stuurt, en dus wordt wel eens gewag gemaakt van het achtste boek uit de serie. Vanaf 31 juli ligt 'Harry Potter and the Cursed Child - Parts I & II' het in de rekken.
Het boek kan wel al besteld worden in voorverkoop. Onlinewinkels Amazon en Barnes & Noble laten weten dat de fans storm lopen voor het nieuwe boek, zowel voor de gedrukte versie als het e-book. De voorverkoop is de sterkste sinds de vorige Harry Potter die toch al weer dateert van 2007. Harry Potter and the Deathly Hallows ging toen na één dag al 15 miljoen keer over de toonbank. Benieuwd of het nieuwe boek dat record kan breken.
Toneelstuk
Het eerste deel van Harry Potter and the Cursed Child gaat zaterdagavond in het Londonse Palace Theatre in première, maar de previews laten alvast het beste vermoeden. De Engelstalige media zijn unaniem lovend over het magische toneelstuk en delen gretig vijfsterrenrecensies uit.
'Dickens with magic': Harry Potter and the Cursed Child reviews roundup https://t.co/kZKWb6TGdo
— The Guardian (@guardian) 26 juli 2016