Zondag 28/05/2023

DM ZaptRobin Broos

Geef de hardwerkende Vlaming zijn ‘F.C. De Kampioenen’ terug!

null Beeld © VRT
Beeld © VRT

Robin Broos zet deze week de blik op oneindig. Vandaag: F.C. De Kampioenen.

Robin Broos

“Heeft er iemand toevallig dvd’s van F.C. De Kampioenen liggen die hij even kan missen? Mijn dochter heeft de serie net ontdekt, net nu er amper herhalingen op de tv zijn. Alvast bedankt!”

Deze hartverscheurende oproep stond deze week te lezen op een gesloten Facebook-pagina van mijn gemeente. Want zoals het een goede vader betaamt, wil ook deze man zijn kroost zo goed mogelijk opvoeden. Waar mogelijk, gebruikmakend van de educatieve handvaten die onze openbare omroep kan aanreiken inzake misverstanden en problemen oplossen. Dat een dvd-box van F.C. De Kampioenen allicht ook een goede babysit is, is natuurlijk ook mooi meegenomen.

Maar de man van het bericht heeft natuurlijk een punt. In ons collectieve geheugen staat de tv-zomer gelijk aan de tigste herhaling van de meest komische televisieserie die Vlaanderen ooit heeft gekend. En zoals u zelf kan zien in de programmatie, is die zomer al even bezig. Alleen, momenteel is er geen dagelijkse afspraak met de slecht presterende caféploeg. Die passeren enkel op zaterdagavond. En op het digitale platform VRT NU zijn er maar vier afleveringen beschikbaar.

Nu zou het kunnen dat de VRT heeft beslist om alle verbrande afleveringen offline te halen, zoals bijvoorbeeld BBC eerder deze week deed met evenwaardige humorprogramma’s als Little Britain en Fawlty Towers.

Van F.C. De Kampioenen werden er in totaal 273 episodes gedraaid. Die met personage BTW kunnen er al zeker uit, wegens ondermaats. En ook die met Pico Coppens mogen weg, al was het maar dat de tragische Walter Michiels zo op termijn niet meer herkend wordt op straat en zijn privacy terugkrijgt van de populaire pers. Blijft nog over: alles met een seksistische ondertoon of raciale vooroordelen. Nu durf ik toch te vermoeden dat er ook na die schifting méér dan vier afleveringen overblijven? En ook zeker één Kampioenen-film die niet door Jan Verheyen werd gedraaid?

Dit zijn barre tijden van thuisblijven, waar zenders al maanden op anticiperen. Overal staan heruitzendingen geprogrammeerd. Op VRT NU staan godbetert de volledige reeksen De collega’s, Het pleintje, Beschuldigde, sta op, Johan en de Alverman én Wij, heren van Zichem. Maar amper vier miezerige afleveringen de koning der herhalingen. Hardwerkende Vlamingen als de papa hierboven hebben récht op hun verzetje, lineair en on demand. Ze hebben er tenslotte ooit voor betaald met hun belastingsgeld! Waar blijven de parlementaire vragen? Geef hen F.C. De Kampioenen terug, mijn gedacht!

Noot: volgens de VRT is er niets aan de hand en volgt het programma de logica van VRT NU, namelijk dat uitzendingen 30 dagen beschikbaar blijven op het platform. En voor de dagelijkse comeback is het wachten tot het écht zomer wordt.

F.C. De Kampioenen, zaterdag om 20.50 uur op Eén.

Nu belangrijker dan ooit: steun kwaliteitsjournalistiek.

Neem een abonnement op De Morgen


Op alle artikelen, foto's en video's op demorgen.be rust auteursrecht. Deeplinken kan, maar dan zonder dat onze content in een nieuw frame op uw website verschijnt. Graag enkel de titel van onze website en de titel van het artikel vermelden in de link. Indien u teksten, foto's of video's op een andere manier wenst over te nemen, mail dan naar info@demorgen.be.
DPG Media nv – Mediaplein 1, 2018 Antwerpen – RPR Antwerpen nr. 0432.306.234