Zondag 28/05/2023

NieuwsEurosongfestival

Franse presentator: ‘De president vroeg plots om Songfestival te onderbreken’

De Franse President Emmanuel Macron. Beeld Getty Images
De Franse President Emmanuel Macron.Beeld Getty Images

Stéphane Bern voorzag vorig jaar het Eurovisie Songfestival van commentaar bij de Franse omroep. Maar wanneer een van de kandidaten cocaïne leek te snuiven, kreeg hij plots een sms-bericht van zijn president. Dat vertelt hij BBC News.

Redactie

Bern herinnert zich nog goed de heisa rond de uiteindelijke winnaar Måneskin tijdens de grote finale van het liedjesfestival vorig jaar. De Franse Barbara Pravi stond op de tweede plaats en de Italianen van Måneskin stonden aan de leiding, toen frontman Damiano David plots cocaïne leek te snuiven tijdens de live-uitzending.

“Het was een grote, grote puinhoop”, herinnert Bern zich. “Ik kreeg zo veel berichten, waaronder een van de Franse president, die zeiden dat Måneskin gediskwalificeerd moest worden en dat ik ‘iets moest doen, alsjeblieft’.” Ook de Franse minister van Europese Zaken, die de show bijwoonde in Rotterdam, zou de Franse presentator gevraagd hebben om ‘alstublieft iets te doen’. “Maar wat had ik kunnen doen? Ik was niet de gastheer en ik ben ook niet de voorzitter van Eurovisie.”

Het bleek uiteindelijk vals alarm te zijn. De frontman van Måneskin deed later een drugstest die negatief bleek. Maar Bern zal nooit vergeten dat hij door president Macron werd gevraagd om het Eurovisie Songfestival te onderbreken. “Hij kijkt altijd naar Eurovisie”, zegt de Fransman. “Het is een zeer patriottisch ding om te doen.”

BBC News contacteerde het kantoor van de president om te reageren op het verhaal, maar kreeg geen antwoord.

Lees ook

Het Oekraïense Kalush Orchestra, torenhoog favoriet voor het Songfestival: ‘We wisten niet of we nog zouden leven’

Zingende keeper en Belgische inzending Jérémie Makiese: ‘de ultieme nice guy’

In gesprek met Måneskin: ‘Geen alcohol, late feestjes of drugs. Professionaliteit, dat is pas fucking rock-’n-roll’

Dinsdagavond gaat het Eurovisiesongfestival van start met de eerste halve finale. Onder meer de Nederlandse S10, het Noorse Subwoolfer en de Oekraïners van Kalush Orchestra treden dan aan. Volgens bookmakers is Oekraïne nu al zeker van de overwinning omdat veel kijkers hun solidariteit willen betuigen. Belgische inzending Jérémie Makiese verschijnt in de tweede halve finale donderdag. De tien hoogst gewaardeerde kandidaten van elke halve finale gaan door naar de finale op zaterdag.

Nu belangrijker dan ooit: steun kwaliteitsjournalistiek.

Neem een abonnement op De Morgen


Op alle artikelen, foto's en video's op demorgen.be rust auteursrecht. Deeplinken kan, maar dan zonder dat onze content in een nieuw frame op uw website verschijnt. Graag enkel de titel van onze website en de titel van het artikel vermelden in de link. Indien u teksten, foto's of video's op een andere manier wenst over te nemen, mail dan naar info@demorgen.be.
DPG Media nv – Mediaplein 1, 2018 Antwerpen – RPR Antwerpen nr. 0432.306.234