Donderdag 14/11/2019

Dit zijn de genomineerden voor de Oscars

Beeld PHOTO_NEWS

Vandaag werden alle genomineerden voor de 86ste uitreiking van de Academy Awards bekendgemaakt. Wij zaten in het Samuel Goldwyn Theater in LA, waar we live verslag uitbrachten van de Nominations Announcement. Dit zijn alle genomineerden:

BESTE FILM

'Gravity'
'12 Years a Slave'
'American Hustle'
'Nebraska'
'Captain Phillips'
'The Wolf of Wall Street'
'Her'
'Philomena'
'Dallas Buyers Club'

BESTE REGISSEUR

Alfonso Cuaron, 'Gravity'
Steve McQueen, '12 Years a Slave'
David O. Russell, 'American Hustle'
Alexander Payne, 'Nebraska'
Martin Scorsese, 'The Wolf of Wall Street'

'Gravity' Beeld Warner Brothers
'12 Years a Slave' Beeld Fox Searchlight

BESTE ACTEUR

Chiwetel Ejiofer, '12 Years a Slave'
Bruce Dern, 'Nebraska'
Matthew McConaughey, 'Dallas Buyers Club'
Leonardo DiCaprio, 'The Wolf Of Wall Street'
Christian Bale, 'American Hustle'

BESTE ACTRICE

Cate Blanchett, 'Blue Jasmine'
Sandra Bullock, 'Gravity'
Judi Dench, 'Philomena'
Amy Adams, 'American Hustle'
Meryl Streep, 'August: Osage County'

Bruce Dern in 'Nebraska' Beeld Paramount Vantage
Cate Blanchett, 'Blue Jasmine' Beeld Sony

BESTE MANNELIJKE BIJROL

Jared Leto, 'Dallas Buyers Club'
Michael Fassbender, '12 Years a Slave'
Bradley Cooper, 'American Hustle'
Jonah Hill, 'The Wolf Of Wall Street'
Barkhad Abdi, 'Captain Phillips'

BESTE VROUWELIJKE BIJROL

Lupita Nyong'o, '12 Years a Slave'
Jennifer Lawrence, 'American Hustle'
June Squibb, 'Nebraska'
Julia Roberts, 'August: Osage County'
Sally Hawkins, 'Blue Jasmine'

Jared Leto, 'Dallas Buyers Club' Beeld Focus Features
Lupita Nyong'o, '12 Years a Slave' Beeld Fox Searchlight

BESTE ORIGINEEL SCRIPT

David O. Russell en Eric Singer, 'American Hustle'
Bob Nelson, 'Nebraska'
Spike Jonze, 'Her'
Woody Allen, 'Blue Jasmine'
Craig Borten en Melisa Wallack, 'Dallas Buyers Club'

BESTE AANGEPAST SCRIPT

John Ridley, '12 Years a Slave'
Julie Delpy, Ethan Hawke en Richard Linklater, 'Before Midnight'
Terence Winter, 'The Wolf of Wall Street'
Billy Ray, 'Captain Phillips'
Steve Coogan en Jeff Pope, 'Philomena'

'Nebraska'

BESTE BUITENLANDSE FILM

Denemarken, 'The Hunt'
België, 'The Broken Circle Breakdown'
Italië, 'The Great Beauty'
Palestina, 'Omar'
Cambodja, 'The Missing Picture', Rithy Panh, director

BESTE DOCUMENTAIRE

'20 Feet from Stardom'
'Cutie and the Boxer'
'The Act of Killing'
'The Square'
'Dirty Wars'

'The Broken Circle Breakdown'

BESTE ANIMATIEFILM

'The Wind Rises'
'Frozen'
'Despicable Me 2'
'Ernest & Celestine'
'The Croods'

BESTE CINEMATOGRAFIE

Emmanuel Lubezki, 'Gravity'
Bruno Delbonnel, 'Inside Llewyn Davis'
Phedon Papamichael, 'Nebraska '
Roger Deakins, 'Prisoners'
Philippe Le Sourd, 'The Grandmaster'

'Frozen' Beeld Disney
'Gravity' Beeld Warner Brothers

BESTE FILMMONTAGE

Alfonso Cuarón, Mark Sanger, 'Gravity'
Joe Walker, '12 Years a Slave'
Christopher Rouse, 'Captain Phillips'
Jay Cassidy, Crispin Struthers, 'American Hustle'
Daniel P. Hanley, Mike Hill, 'Rush'
Thelma Shoonmaker, 'The Wolf of Wall Street'
Jeff Buchanan en Eric Zumbrunnen, Her '
Roderick Jaynes, 'Inside Llewyn Davis'
Pete Beaudreau, 'All Is Lost'
Colby Parker Jr., 'Lone Survivor'

BESTE PRODUCTION DESIGN

Judy Becker en Heather Loeffler, 'American Hustle'
Adam Stochausen en Alice Baker, '12 Years a Slave'
Catherine Martin en Beverly Dunn, 'The Great Gatsby'
Andy Nicholson en Rosie Goodwin, 'Gravity'
K.K. Barrett en Gene Serdena, 'Her'

'12 Years a Slave' Beeld Fox Searchlight
'The Great Gatsby' Beeld Warner Brothers

BESTE KOSTUUMONTWERP

Catherine Martin, 'The Great Gatsby'
Patricia Norris, '12 Years a Slave'
Michael Wilkinson, 'American Hustle '
Michael O'Connor, 'The Invisible Woman'
William chang Suk Ping, 'The Grandmaster'

BESTE MUZIEK

Steven Price, 'Gravity'
John Williams, 'The Book Thief'
Thomas Newman, 'Saving Mr. Banks'
Arcade Fire & Owen Pallett, 'Her'
Alexandre Desplat, 'Philomena'

BESTE NUMMER

'Happy' ('Despicable Me 2', Pharrell Williams)
'Let It Go' ('Frozen', Robert Lopez & Kristen Anderson-Lopez)
'Ordinary Love' ('Mandela: Long Walk To Freedom, U2)
'The Moon Song' ('Her', Karen O)
'Alone Yet Not Alone' ('Alone yet not alone', Dennis Spiegel)

BESTE VISUELE EFFECTEN

'Gravity'
'The Hobbit: Desolation of Smaug'
'Iron Man 3'
'The Lone Ranger'
'Star Trek Into Darkness'

Idina Menzel, zangeres van 'Let It Go' ('Frozen') Beeld PHOTO_NEWS

BESTE MAKE-UP EN HAAR

'The Lone Ranger'
'Jackass Presents: Bad Grandpa'
'Dallas Buyers Club'

BESTE SOUND MIXING

'Gravity'
'Captain Phillips'
'Lone Survivor'
'Inside Llewyn Davis'
'The Hobbit: The Desolation of Smaug'

'The Hobbit: The Desolation of Smaug' Beeld Warner Brothers

BESTE SOUND EDITING

'Gravity'
'All Is Lost'
'Captain Phillips'
'Lone Survivor'
'The Hobbit: The Desolation of Smaug'

BESTE KORTFILM

'Aquel No Era Yo'
'Avant Que De Tout Perdre'
'Helium'
'Pitääkö Mun Kaikki Hoitaa?'
'The Voorman Problem'

'Captain Phillips' Beeld Sony

BESTE ANIMATIEFILM (KORT)

'Feral'
'Get a Horse!'
'Mr. Hublot'
'Possessions'
'Room on the Broom'

BESTE DOCUMENTAIRE (KORT)

'CaveDigger'
'Facing Fear'
'Karama Has No Walls'
'The Lady in Number 6: Music Saved My Life'
'Prison Terminal: The Last Days of Private Jack Hall'

Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met De Morgen?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van De Morgen rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar info@demorgen.be.
DPG Media nv – Mediaplein 1, 2018 Antwerpen – RPR Antwerpen nr. 0432.306.234