Dinsdag 28/03/2023

NieuwsFilm

‘Corsage’ blijft Oscar-kandidaat, ondanks acteur die beschuldigd wordt van kinderporno

Corsage Beeld RV
CorsageBeeld RV

Corsage blijft in de running als Oostenrijkse kandidaat voor de Oscar voor beste buitenlandse film. Dat Florian Teichtmeister, de acteur die keizer Frans Jozef I vertolkt, in februari terechtstaat voor het bezit van kinderporno, moet worden losgekoppeld van de artistieke prestatie van de regisseur en de film. Dat zegt de vakvereniging van de Oostenrijkse film- en muziekindustrie.

HLN

Corsage staat, net als de Belgische inzending Close van Lukas Dhont, in de lijst van vijftien niet-Engelstalige films waaruit de Academy op 24 januari vijf nominaties kiest, die kans maken op de Oscar voor beste buitenlandse film. En dat blijft dus zo, heeft de vakvereniging beslist in samenspraak met de regisseur en de producenten. “Teichtmeisters persoon moet duidelijk worden gescheiden van de uitstekende artistieke prestatie van de regisseur Marie Kreutzer en de film”, klinkt het. De vakvereniging zegt nog elke vorm van seksueel misbruik te veroordelen.

Florian Teichtmeister. Beeld AFP
Florian Teichtmeister.Beeld AFP

Regisseur Marie Kreutzer is “verdrietig en woedend dat een feministische film, waaraan meer dan 300 mensen uit heel Europa jarenlang gewerkt hebben, door de gruwelijke acties van één persoon zo bezoedeld en beschadigd is”. Wat haar echter “nog verdrietiger en woedender” maakt, is “de mate waarin video’s en foto’s van seksueel geweld tegen kinderen geproduceerd, verspreid en geconsumeerd worden”.

Vrijdag heeft de advocaat van de 43-jarige Teichtmeister aangekondigd dat zijn cliënt beschuldigd wordt van het bezit van een grote hoeveelheid kinderpornografisch materiaal. Teichtmeister zal schuldig pleiten op het proces op 8 februari in Wenen. Hij riskeert tot twee jaar gevangenisstraf.

Nu belangrijker dan ooit: steun kwaliteitsjournalistiek.

Neem een abonnement op De Morgen


Op alle artikelen, foto's en video's op demorgen.be rust auteursrecht. Deeplinken kan, maar dan zonder dat onze content in een nieuw frame op uw website verschijnt. Graag enkel de titel van onze website en de titel van het artikel vermelden in de link. Indien u teksten, foto's of video's op een andere manier wenst over te nemen, mail dan naar info@demorgen.be.
DPG Media nv – Mediaplein 1, 2018 Antwerpen – RPR Antwerpen nr. 0432.306.234