Donderdag 08/06/2023

NieuwsTelevisie

China censureert lesbische relatie in ‘Friends’

Friends: The Reunion. Beeld Terence Patrick
Friends: The Reunion.Beeld Terence Patrick

Kijkers in China krijgen een gecensureerde versie van Friends te zien. Verwijzingen naar het lesbische koppel Carol en Susan, die samen met Ross een kind opvoeden, zijn geschrapt. Tot onvrede van Chinese kijkers, die op socialemediaplatformen zoals Weibo de censuur aanklaagden. De hashtag #FriendsCensored werd snel populair, totdat ook deze slachtoffer werd van censuur.

HLN

Het is niet de eerste keer dat de Chinese censor ingrijpt in Friends. Vorig jaar werd ook Lady Gaga geschrapt uit de reünie-special. Ze is in ongenade gevallen bij de Chinese autoriteiten omdat ze een bezoek heeft gebracht aan de dalai lama

In 2012 was Friends nog ongecensureerd in China te zien. Daarna verdween de serie van het scherm, tot een aantal Chinese streamingplatforms samen de rechten kochten. De serie is sinds vrijdag weer te zien.

Sinds 2012 heeft China de censuur flink aangescherpt. In 2016 verbood China alle uitingen van homoseksualiteit – samen met andere vormen van ‘vulgaire, immorele en ongezonde’ inhoud – op televisie. Vorige maand bleek nog dat de film Fight Club een ander einde heeft gekregen, zonder geweld en explosies. Daar kwam zoveel kritiek op dat het originele einde inmiddels alweer hersteld werd.

Nu belangrijker dan ooit: steun kwaliteitsjournalistiek.

Neem een abonnement op De Morgen


Op alle artikelen, foto's en video's op demorgen.be rust auteursrecht. Deeplinken kan, maar dan zonder dat onze content in een nieuw frame op uw website verschijnt. Graag enkel de titel van onze website en de titel van het artikel vermelden in de link. Indien u teksten, foto's of video's op een andere manier wenst over te nemen, mail dan naar info@demorgen.be.
DPG Media nv – Mediaplein 1, 2018 Antwerpen – RPR Antwerpen nr. 0432.306.234