NieuwsKunsten
Anne Teresa De Keersmaeker werkt samen met Meskerem Mees op Kunstenfestivaldesarts
Voor haar voorlopig nog titelloze nieuwe voorstelling werkt de Brusselse choreografe Anne Teresa De Keersmaeker (Rosas) samen met singer-songwriter Meskerem Mees en TC Matic-muzikant Jean-Marie Aerts. De voorstelling, die rond ‘walking songs’ draait, gaat eind mei in première op Kunstenfestivaldesarts.
Het is een van de 34 projecten die worden getoond op het Brusselse Kunstenfestival, dat enkele thematische lijnen volgt. Een daarvan draait rond de Brusselse meertaligheid: de free school die elk jaar tijdens het festival plaatsvindt, biedt workshops aan rond Arabisch, Mandarijn, Lingala, Oekraïens en Portugees, terwijl IL FAUX, de eerste solovoorstelling van de Braziliaanse choreograaf Calixto Neto, vanuit buikspreken vertrekt.
Een andere rode draad is die van ‘alternatieve familiebanden’. Prophétique van Nadia Beugré ontleedt de nieuwe familiebanden van een transgemeenschap in Abidjan. Il Capitale, van het Italiaanse collectief Kepler-452, zoomt in op een ‘familie’ van arbeiders die een fabriek bezetten. Verder staan ook politieke dissidenten centraal, met projecten van de Russische dissidente Victoria Lomasko en een voorstelling van de Iraanse maker Amir Reza Koohestani, over politieke gevangenen in zijn vaderland.
Ook inclusie is een belangrijk thema: Thank You Very Much van de Schotse Claire Cunningham wordt gemaakt door performers met een handicap.
De 28ste editie van Kunstenfestivaldesarts vindt van 11 mei tot 3 juni plaats op 24 locaties in Brussel. Het festival opereert dit jaar vanuit Les Brigittines.