NieuwsFilm
Al meer dan 350.000 bezoekers voor ‘Zillion’
De hype rond Zillion gaat nog niet meteen liggen. De film blijft massaal mensen naar de cinema lokken. Na drie weken staat de teller al op 356.000 bezoekers.
De film blijft daarmee op plaats één staan in de Vlaamse box office. Ook Black Panther: Wakanda Forever, de langverwachte opvolger van Black Panther (2018), kan Zillion niet van de troon stoten. Volgens Kinepolis Film Distribution, dat Zillion verdeelt, lokt de film ook opvallend veel jonge bezoekers. Meer dan de helft van de mensen die een kaartje kochten, is jonger dan 35 jaar en heeft dus nooit een voet in de Antwerpse discotheek kunnen zetten. Om in de top 20 van de best bekeken Vlaamse films te komen, moeten er nog 90.000 kijkers bij komen. Op plaats 20 staat nu Rundskop met 445.875 bezoekers.
Het succes van Zillion betekent ook niet dat Close, die andere drukbesproken Vlaamse film die net in de zalen is, het gelag moet betalen. De film van Lukas Dhont heeft ondertussen ook al de kaap van de honderdduizend bezoekers gerond. Met 112.800 bezoekers na twee weken doet Close het ook beter dan Girl, de eerste film van Dhont. In de buurlanden doet de film het ondertussen ook goed. In Nederland gingen er al 45.000 mensen kijken, in Frankrijk zit men al boven de 140.000 bezoekers.
Midden december komt er met De acht bergen van Charlotte Vandermeersch en Felix Van Groeningen nog een film uit waarnaar uitgekeken wordt. De voorbije maanden deed ook al de natuurdocumentaire Onze natuur het prima met meer dan honderdduizend bezoekers.