Actrice Ruby Dee (91) overleden
In New Rochelle, New York, is gisteren de legendarische toneel- en filmactrice Ruby Dee overleden. Dee werd 91. Zij maakte carrière toen Afro-Amerikaanse vrouwen op de bühnes en voor de camera's opvielen door hun afwezigheid.
In haar carrière won de in Cleveland geboren actrice en burgerrechtenactiviste onder meer een Emmy (tv-prijs), een Grammy (muziek) en een acteursprijs van het SGA (Screen Actors Guild).
Spike Lee
Dee speelde in twee vroege films van de eveneens activistische, Afro-Amerikaanse regisseur Spike Lee: 'Do the Right Thing' en 'Jungle Fever'. Het bekendst is zij om haar rol in 'A raisin in the sun'. In die film uit 1961 speelde zij naast Sidney Poitier. Eerder hadden zij met dat stuk al op de planken succes geoogst. Voorts was zij naast Nat King Cole, Cab Calloway en andere vedettes te bewonderen in 'St Louis Blues' uit 1958.
Haar laatste filmrol speelde Dee in 'King Dog', een film met rapper Ice-T. Die prent is nog in postproductie.
undefined