Donderdag 08/06/2023

'A perdre la raison' is Belgische inzending voor Oscars

null Beeld GETTY
Beeld GETTY

De film 'A perdre la raison' van regisseur Joachim Lafosse wordt de Belgische inzending voor de Oscars in de categorie 'beste niet-Engelstalige film'. Dat blijkt uit een mededeling van het Centre du Cinéma et de l'Audiovisuel.

Ellen Provoost

De film werd door een tienkoppige jury uit de Belgische filmwereld aangeduid. De jury looft "de kwaliteit van de regie, de kracht van het onderwerp, de regie en het spel van de acteurs".

Op 15 januari maakt de Academy of Motion Pictures Arts and Sciences de shortlist bekend. Op 24 februari wordt duidelijk wie de Oscar wint. 'A perdre la raison', in België geproduceerd door Versus Production in coproductie met 'Prime Time', werd al door verscheidene prestigieuze festivals geselecteerd, zoals die van Cannes, New York, Londen en Sint-Petersburg.

De film is losjes geïnspireerd op het familiedrama uit 2007 waarbij een moeder in Nijvel haar vijf kinderen ombracht.

undefined

Nu belangrijker dan ooit: steun kwaliteitsjournalistiek.

Neem een abonnement op De Morgen


Op alle artikelen, foto's en video's op demorgen.be rust auteursrecht. Deeplinken kan, maar dan zonder dat onze content in een nieuw frame op uw website verschijnt. Graag enkel de titel van onze website en de titel van het artikel vermelden in de link. Indien u teksten, foto's of video's op een andere manier wenst over te nemen, mail dan naar info@demorgen.be.
DPG Media nv – Mediaplein 1, 2018 Antwerpen – RPR Antwerpen nr. 0432.306.234