Tv-tips
5 kaskrakers die u vanavond op tv kan zien
Onze tips voor een boeiende tv-avond zitten boordevol films. Bekijk ook de volledige handige tv-gids en krijg rechtstreeks tv-tips via Facebook Messenger.
The Departed
Maffioso Colin Sullivan slaagt erin de politie van Boston te infiltreren in opdracht van maffiabaas Frank Costello. De politie van haar kant heeft echter zelf een mannetje undercover bij de maffia.
Martin Scorseses remake van de Hongkongse misdaadfilm 'Internal Affairs' leverde hem eindelijk een Oscar voor beste regie op. De critici meenden dat de Oscar eerder een verontschuldiging was voor alle keren dat hij de prijs niet kreeg, maar dat neemt niet weg dat 'The Departed' een meer dan degelijke misdaadthriller is. Leonardo DiCaprio en Matt Damon zitten goed in hun rollen en vooral Mark Wahlberg valt op als de grofgebekte sergeant Dignam.
Om 20.10 uur op VIER
The Monuments Men
WO II. Een groepje kunstkenners wordt door het Amerikaanse leger achter vijandelijke linies gedropt. Ze hebben de opdracht kostbare objecten uit de handen van nazi's te redden.
George Clooney, Matt Damon, Bill Murray, Cate Blanchett en John Goodman. Vooral de cast is behoorlijk indrukwekkend in Clooney's vijfde langspeler. Ook de thematiek is fris, de bekommering om kunst in tijden van honger en ontbering geven het verhaal een lichte toets. Jammer genoeg gaat het verhaal eigenlijk nergens heen.
Om 20.30 uur op VTM
Scream
Sidney Prescott wordt het doelwit van een moordenaar die een van haar klasgenoten heeft vermoord. Journaliste Gale Weathers is vastberaden de identiteit van de crimineel te achterhalen en denkt te weten wie dat is.
Regisseur Wes Craven slaagt er in om een vleugje humor te koppelen aan het recept van een mysterieuze seriemoordenaar die zijn slachtoffers op de hielen zit en blies op die manier in de jaren 90 het horrorgenre nieuw leven in. Scenarioschrijver Kevin Williamson lanceerde zijn carrière met de knallende openingsscène met Drew Barrymore, en boekte later onder meer succes met 'I Know What You Did Last Summer'.
Om 20.35 uur op ZES
The Mummy
Na 3.000 jaar - in 1925 - komt in de legendarische dodenstad Hamunaptra het gemummificeerde lichaam van Imhotep, door toedoen van een groep schattenjagers, opnieuw tot leven.
Deze eerste film in de 'Mummy'-reeks bevat heel wat knipogen naar de Hollywoodfilms uit de jaren dertig en smeert daar nog een goede dosis zelfrelativerende humor bovenop. Brendan Fraser en Rachel Weisz vormen een vinnig koppel en weten precies wanneer ze de gebeurtenissen niet meer serieus moeten nemen. De verdere films wisten die magie niet opnieuw te vatten.
Om 22.35 uur op Q2
Panic Room
Tijdens de eerste nacht in haar nieuwe huis dringen inbrekers binnen en moet Meg Altman met haar dochter Sarah vluchten in de speciaal gebouwde 'panic room'.
'Panic Room' is een ietwat donkere, maar beklemmende thriller met Jodie Foster en een amper twaalfjarige Kristen Stewart, die het voortreffelijk doet in haar eerste grote rol. Het kat-en-muisspel blijft boeiend tot het einde en Fincher regisseert strak en stijlvol.
Om 22.50 uur op VTM