Woensdag 07/06/2023

Film Fest GentServants

3 weken, 3 gratis arthousefilms: Bekijk deze week ‘Servants’

Film Fest Gent voorsmaakje: Servants van Ivan Ostrochovský Beeld De Morgen
Film Fest Gent voorsmaakje: Servants van Ivan OstrochovskýBeeld De Morgen

Van 12 tot 23 oktober verzamelt het kruim van de internationale filmwereld opnieuw in Gent. Film Fest Gent rolt als vanouds de rode loper uit voor regisseurs, acteurs én het grote publiek. Speciaal voor de lezers van De Morgen selecteerde FFG 3 topfilms die u als voorsmaakje op het festival gratis kunt bekijken via demorgen.be of in de app van De Morgen.

Redactie

Vanaf vandaag heeft u een week lang toegang tot de eerste film, Servants van Ivan Ostrochovský, winnaar van de Georges Delerueprijs voor Beste Soundtrack en Sound Design op Film Fest Gent 2020. Volgende week volgt nog Muidhond (vanaf 27/9) en de week nadien Martin Eden (vanaf 4/10).

Een auto rijdt over een verlaten weg in het holst van de nacht en houdt halt onder een spookachtig viaduct. Uit de koffer wordt een lijk gehaald. Hoewel dit alles het opzet lijkt van een pulpthriller, is de beheerste aanpak van de Slovaakse regisseur Ivan Ostrochovský bijna hardcore arthouse. In indrukwekkende, contrastrijke zwart-witbeelden, gekoppeld aan een onderhuids schurende score, maakt hij voelbaar hoe alomtegenwoordig de controle van de geheime dienst was in het voormalige Tsjechoslowakije van de jaren 80.

Log in, en bekijk ‘Servants’ nog t.e.m. zondag 26 september!

Nu belangrijker dan ooit: steun kwaliteitsjournalistiek.

Neem een abonnement op De Morgen


Op alle artikelen, foto's en video's op demorgen.be rust auteursrecht. Deeplinken kan, maar dan zonder dat onze content in een nieuw frame op uw website verschijnt. Graag enkel de titel van onze website en de titel van het artikel vermelden in de link. Indien u teksten, foto's of video's op een andere manier wenst over te nemen, mail dan naar info@demorgen.be.
DPG Media nv – Mediaplein 1, 2018 Antwerpen – RPR Antwerpen nr. 0432.306.234