Zondag 02/04/2023

NieuwsTechnologie

Spotify komt binnenkort met betalende podcasts

Amerikaans vicepresident Kamala Harris in gesprek met de bekende podcaster Jemelle Hill, tijdens een live-uitzending van Unbothered.  Beeld Getty Images for Spotify
Amerikaans vicepresident Kamala Harris in gesprek met de bekende podcaster Jemelle Hill, tijdens een live-uitzending van Unbothered.Beeld Getty Images for Spotify

Spotify gaat Amerikaanse makers de mogelijkheid bieden om betaalde abonnementen op podcasts aan te bieden op het platform.

Pieter Sabel

Vanaf dinsdag gaan twaalf shows die al onder de vlag van Spotify gemaakt worden bonusafleveringen bieden voor betalende luisteraars. NPR, de Amerikaanse publieke radio-omroep, biedt afleveringen van shows zonder advertenties, als je betaalt voor een abonnement. Podcastmakers krijgen de keuze om die abonnementen aan te bieden voor 2,99, 4,99 of 7,99 dollar per maand.

Dat geld komt vrijwel helemaal bij de makers terecht, belooft Spotify. Podcastmakers betalen alleen de transactiekosten. Vanaf 2023 gaat 5 procent van de abonnementsgelden naar het platform. Dat is veel minder dan concurrent Apple, dat vorige week betaalde abonnementen voor podcasts aankondigde. Apple roomt 15 tot 30 procent van de inkomsten af.

Apple heeft een groot voordeel op Spotify: de iPhone en Appstore. Apple vraagt geld voor het aanbieden van abonnementen binnen een app op iPhones. Je kunt straks daarom niet in de app van Spotify een betaald abonnement nemen op een podcast, daarvoor moet je naar een link in de beschrijving van de podcast. Apple kan luisteraars binnen de eigen podcast-app wel direct abonnementen laten afsluiten. Het is overigens wel mogelijk om naar een betaalde podcast te luisteren in een andere app dan Spotify.

Behalve Apple kondigde ook Facebook onlangs nieuws aan op het gebied van podcasts: in de app van het platform komt een audiospeler om naar music of podcasts te luisteren.

Nu belangrijker dan ooit: steun kwaliteitsjournalistiek.

Neem een abonnement op De Morgen


Op alle artikelen, foto's en video's op demorgen.be rust auteursrecht. Deeplinken kan, maar dan zonder dat onze content in een nieuw frame op uw website verschijnt. Graag enkel de titel van onze website en de titel van het artikel vermelden in de link. Indien u teksten, foto's of video's op een andere manier wenst over te nemen, mail dan naar info@demorgen.be.
DPG Media nv – Mediaplein 1, 2018 Antwerpen – RPR Antwerpen nr. 0432.306.234