Zondag 28/05/2023

apple

Apple-CEO Tim Cook haalt uit naar gratis diensten

null Beeld AFP
Beeld AFP

Apple-CEO Tim Cook heeft in een speech in Washington stevig uitgehaald naar aanbieders van gratis diensten. Volgens Cook zouden gebruikers huiverig moeten zijn voor bedrijven die zaken als email en cloudoplossingen gratis aanbieden. Hij lijkt daarmee te doelen op Google.

"Zoals zovelen vinden we bij Apple dat er geen concessies mogen worden gedaan op het gebied van veiligheid en privacy. Mensen moeten zelf de controle hebben over hun data. Diensten die zogenaamd gratis zijn, zijn wat ons betreft niet de moeite waard. Ze zijn alleen uit op je informatie om daar vervolgens advertenties mee te kunnen binnenslepen", aldus Cook.

De opvolger van wijlen Apple-CEO Steve Jobs sprak in Washington tijdens Champions of Freedom van het Electronic Privacy Information Center. Cook werd bekroond voor Apples strijd voor de bescherming van de privacy van gebruikers.

TechCrunch was bij de bijeenkomst en hoorde Cook verder van leer trekken tegen Amerikaanse inlichtingendiensten. Cook noemde het 'levensgevaarlijk' dat diensten achterdeurtjes in versleutelingssoftware willen hebben.

Nu belangrijker dan ooit: steun kwaliteitsjournalistiek.

Neem een abonnement op De Morgen


Op alle artikelen, foto's en video's op demorgen.be rust auteursrecht. Deeplinken kan, maar dan zonder dat onze content in een nieuw frame op uw website verschijnt. Graag enkel de titel van onze website en de titel van het artikel vermelden in de link. Indien u teksten, foto's of video's op een andere manier wenst over te nemen, mail dan naar info@demorgen.be.
DPG Media nv – Mediaplein 1, 2018 Antwerpen – RPR Antwerpen nr. 0432.306.234