Woensdag 22/03/2023

Al 348 doden na zware aardbeving in Pakistan

null Beeld REUTERS
Beeld REUTERS

Na de zware aardbeving in het zuidwesten van Pakistan zijn nu al 348 dodelijke slachtoffers geteld. Er zijn ook 513 gewonden. Dat blijkt uit een nieuwe, voorlopige balans van de autoriteiten.

Anneleen De Vel

De aardbeving trof Beloetsjistan, de armste provincie van Pakistan, die 44 procent van het Pakistaans grondgebied omvat, maar waar slechts 5 procent van de bevolking woont. Gisterenavond werd nog gesproken van 328 dodelijke slachtoffers.

In de getroffen zones van Beloetsjistan kondigden de Pakistaanse autoriteiten de noodtoestand af. Het Pakistaanse leger is ingeschakeld. Een honderdtal artsen en verplegers zijn naar de provincie getrokken, waar de hulpverlevers nog steeds overlevenden in het puin zoeken.

Sabotage
Na de dodelijke aardbeving in Pakistan belemmeren militante separatisten de reddingswerken in het moeilijk toegankelijke rampgebied. Een helikopter met de voorzitter van de nationale rampenbestrijdingsdienst (NDMA) werd vandaag op weg naar de getroffen regio met raketten bestookt, aldus de woordvoerder van de paramilitaire grenstroepen in de zuidwestelijke provincie Baloechistan, Khan Wasseh. De beide pojectielen misten de helikopter, niemand raakte gewond.

Minister van Binnenlandse Zaken Chaudhry Nisar Ali Khan zei dat de hulpleveringen met levensmiddelen en geneesmiddelen daardoor vertragingen oplopen. De reddingsdiensten - onder hen meer dan 1.200 soldaten - beperken hun bewegingen na de beschieting van de helikopter. Aan boord bevond zich naast de NDMA-voorzitter, generaal-majoor Saeed Aleem, ook de militaire bevelhebber van Baloechistan. Ze waren op weg naar Awaran, een bolwerk van separatistische rebellen.

Nu belangrijker dan ooit: steun kwaliteitsjournalistiek.

Neem een abonnement op De Morgen


Op alle artikelen, foto's en video's op demorgen.be rust auteursrecht. Deeplinken kan, maar dan zonder dat onze content in een nieuw frame op uw website verschijnt. Graag enkel de titel van onze website en de titel van het artikel vermelden in de link. Indien u teksten, foto's of video's op een andere manier wenst over te nemen, mail dan naar info@demorgen.be.
DPG Media nv – Mediaplein 1, 2018 Antwerpen – RPR Antwerpen nr. 0432.306.234