1 procent Nederlanders heeft bitcoins
Drie kwart van de Nederlanders is inmiddels bekend met de bitcoin, zo blijkt uit een internetpeiling. Een kleine 1 procent is in het bezit van de virtuele munt, blijkt uit een peiling door Multiscope waar de Volkskrant over bericht.
De bekendheid van de bitcoin lijkt gestegen te zijn door slechte publiciteit, zoals waarschuwingen van De Nederlandsche Bank en koerswisselingen. Van de ondervraagden zegt 0,8 procent in het bezit te zijn van bitcoins. "Ik stond er niet van te kijken", aldus analist Bart Roozen van Multiscope. "Je hebt altijd mensen die nieuwste trends willen proeven."
De marktonderzoeker raadpleegde voor het onderzoek een panel internetters van 18 jaar en ouder, waarvan duizend mensen de vragenlijst volledig invulden.