Woensdag 07/06/2023

NieuwsJupiler Pro League

Vanhaezebrouck prijst Club Brugge (en zichzelf)

Hein Vanhaezebrouck. Beeld BELGA
Hein Vanhaezebrouck.Beeld BELGA
SDG

Zondag staat in Gent de slag om Vlaanderen op het programma. De Bruggelingen kwamen onder het bewind van Hein Vanhaezebrouck nog maar één keer winnen in de Ghelamco Arena. “Club Brugge haalde toen de titel binnen met een fantastische Izquierdo, al hadden we bij de rust gerust op een dubbele voorsprong kunnen staan”, mijmerde hij op de persconferentie. “Ik geloof dat mijn palmares in Kortrijk beter was.”

Club is intussen een voorbeeld voor de andere Belgische teams. “Ze hebben gestaag gebouwd, met een duidelijke visie. Neem nu hun coach. Philippe Clement hebben ze zelf opgeleid, laten groeien bij de A-kern, om hem het daarna eerst elders te laten proberen. Als je de meeste waarnemers vraagt wie de komende vijf jaar kampioen wordt, zul je bij de meesten drie of vier keer een titel voor Club Brugge kunnen noteren. We moeten nu kijken wie er in staat is om in de buurt te komen. AA Gent probeert terug te komen, net als Anderlecht. Antwerp probeert die stap te zetten, ploegen als Charleroi dromen ervan.”

Dit seizoen zal het alleszins niet meer gebeuren, beseft Vanhaezebrouck. “Misschien krijgen we wel een record in het puntenverschil tussen de kampioen en de tweede.”

Nu belangrijker dan ooit: steun kwaliteitsjournalistiek.

Neem een abonnement op De Morgen


Op alle artikelen, foto's en video's op demorgen.be rust auteursrecht. Deeplinken kan, maar dan zonder dat onze content in een nieuw frame op uw website verschijnt. Graag enkel de titel van onze website en de titel van het artikel vermelden in de link. Indien u teksten, foto's of video's op een andere manier wenst over te nemen, mail dan naar info@demorgen.be.
DPG Media nv – Mediaplein 1, 2018 Antwerpen – RPR Antwerpen nr. 0432.306.234