WedstrijdverslagAntwerp - Eupen (4-2)
Slangenmens Benson wurgt Eupen al voor rust
Moeilijk gaat ook, zeker? Antwerp bibberde in de slotfase tegen Eupen, maar won uiteindelijk wel. Het blijft derde in de stand.
Alles leek onder controle. Antwerp stond na veertig minuten op een 2-0-voorsprong. Eerst kopte Samatta een perfecte voorzet van Benson voorbij Himmelmann, nadien was het Benson zelf die een individuele actie mooi afwerkte in de korte hoek. Slangenmens op de Bosuil. Zijn korte kapbeweging is de laatste weken bijzonder efficiënt.
Benson is beslissend geweest de voorbije week: een assist tegen Olympiakos, twee assists tegen Standard, een goal en een assist gisteren. Daarmee heeft hij zichzelf naar een verdiende basisplaats geknokt.
Maar vlak voor de rust scoorde Eupen de aansluitingstreffer. Een hoekschop werd weggekopt, Keita nam de afvallende bal in één tijd op de slof. Butez had geen schijn van kans. Het werd even stil op de Bosuil.
Priske hoopte dat die goal een wake-upcall zou zijn. Zijn ploeg kwam alleszins scherp uit de kleedkamer en in het begin van de tweede helft stond Antwerp snel weer op een dubbele voorsprong. Nainggolan kreeg de bal en schoot die staalhard in het dak van het doel.
Paniek
Na de 3-1 kabbelde de wedstrijd naar minuut negentig. Eupen probeerde in eerste instantie zonder al te veel overtuiging. Ze kregen hun aanvaller niet in stelling. Tot Almeida matig verdedigde, Prevljak te veel ruimte kreeg en hij de 3-2 voorbij Butez binnen trapte.
“Ons wedstrijdmanagement was niet perfect”, zuchtte Priske. “Het is moeilijk om de vinger te leggen op het probleem. Na de 3-2 sloop er wat paniek in de ploeg en werd Eupen gevaarlijker. De ruimtes werden te groot. Kijk, we moesten deze match sneller in een beslissende plooi leggen. We had to kill the game.”
Nainggolan omschreef het dan weer als volgt: “Er mag teleurstelling zijn voor de spelers die eens niet starten, geen probleem. Alleen moet je dat op een andere manier uiten op het veld. Ik denk dat dit ons minpuntje was. De invallers konden geen rust brengen. Het werd te gemakkelijk voor Eupen.”
Priske zalfde: “Het was een moeilijke wedstrijd om in te vallen en in het verleden hebben zij wel al matchen veranderd.”
De 4-2 van Verstraete in blessuretijd was er eentje voor de statistieken. “Niemand is euforisch na deze overwinning", besloot de Deense coach. “We weten dat we beter kunnen en moeten.”