Zondag 26/03/2023

NieuwsPremier League

Nog zonder Ziyech wint Chelsea eenvoudig zijn thuiswedstrijd

Ligt de toekomst van Hakim Ziyech bij Chelsea? Beeld AP
Ligt de toekomst van Hakim Ziyech bij Chelsea?Beeld AP

Chelsea heeft met 2-0 gewonnen van Bournemouth. Hakim Ziyech was nog met vakantie. Over zijn toekomst op Stamford Bridge wordt druk gefilosofeerd.

Patrick van IJzendoorn

De Chelsea-fans die Ziyech na een fantastisch WK op deze drijfnatte avond in West-Londen wilden zien, kwamen bedrogen uit. Manager Potter gunde de speler nog wat rust, net als Kovavic, de Kroatische middenvelder die tien dagen terug tegen Ziyechs Marokko had gespeeld in de strijd om de derde plek. In totaal hadden de Londenaren twaalf spelers in Qatar rondlopen, plus drie uitgeleende spelers.

Voor de wedstrijd werd de vraag gesteld of Ziyech na het succesvolle WK met zijn land een nieuwe kans verdient bij Chelsea. Mede door de komst van Sterling is hij dit seizoen nog maar weinig aan spelen toegekomen. Van de vijftien competitiewedstrijden begon de oud-Ajacied er maar eentje in de basis. Tijdens een persconferentie beweerde Potter dat Ziyech geduld moet hebben. “We kennen zijn kwaliteiten, we houden van hem als een speler en op het WK hebben we gezien dat hij fantastisch tussen de linies kan spelen.”

Druk schema

Volgens Potter komen er nog genoeg kansen, daar Chelsea een druk programma te wachten staat. Komende week speelt het bijvoorbeeld twee keer in een week tegen Manchester City. Sommige oud-spelers zijn minder hoopvol over Ziyech, die in tweeënhalf jaar zes doelpunten heeft gemaakt. Op de Britse zender ITV zei Joe Cole dat Ziyechs goede spel in Qatar simpelweg een bewijs is dat het ‘agressieve’ voetbal in de Premier League niet past bij de sierlijke en lichtvoetige linkspoot.

De 29-jarige, die onlangs een Orde van de Troon kreeg van de Marokkaanse koning, heeft nog een contract lopen tot 2025, maar zou oren hebben naar een verhuur. Daarbij valt, naast Ajax en Newcastle, vooral de naam van AC Milan. Dat zou vooral de voormalige Chelsea-spits Giroud plezieren. “Ziyech is een grote speler”, beweerde de Fransman onlangs. “Hij heeft een geweldig linkerbeen, is ervaren en bezit een goede techniek. Het zou leuk zijn om weer met hem samen te spelen.”

Gisteravond zag Ziyech zijn ploeggenoten makkelijk winnen van Bournemouth. Dat gebeurde in een vol Stamford Bridge dankzij doelpunten van de WK-gangers Havertz en Mount in de eerste helft. Door deze zakelijke zege klom Chelsea naar de achtste plaats.

Nu belangrijker dan ooit: steun kwaliteitsjournalistiek.

Neem een abonnement op De Morgen


Op alle artikelen, foto's en video's op demorgen.be rust auteursrecht. Deeplinken kan, maar dan zonder dat onze content in een nieuw frame op uw website verschijnt. Graag enkel de titel van onze website en de titel van het artikel vermelden in de link. Indien u teksten, foto's of video's op een andere manier wenst over te nemen, mail dan naar info@demorgen.be.
DPG Media nv – Mediaplein 1, 2018 Antwerpen – RPR Antwerpen nr. 0432.306.234