Donderdag 08/06/2023

Boksen

Nekhernia blijft opspelen: Tokio en carrière Delfine Persoon hangen aan een zijden draadje

Delfine Persoon moet vrezen voor de Spelen. Beeld BELGA
Delfine Persoon moet vrezen voor de Spelen.Beeld BELGA

Het gaat nog altijd niet de goede kant uit met Delfine Persoon. De 35-jarige bokser begon zo’n twee weken terug te sukkelen met een nekhernia.

Valerie Hardie

De pijn straalde niet alleen uit naar haar linkerarm maar ze klaagde ook van verminderde kracht. Heel vervelend want op 14 maart begint in Londen het olympisch kwalificatietoernooi, waar Persoon een ticket voor Tokio 2020 hoopt te bemachtigen. De politie-inspectrice consulteerde al verschillende dokters en onderging al meerdere tests - maandag nog een spiertest - maar die zijn niet erg positief of hoopgevend.

Morgen krijgt Persoon nog een infiltratie maar als die geen beterschap brengt, dreigt de West-Vlaamse onder het mes te moeten gaan. In dat geval riskeert ze niet alleen Londen te mislopen, maar zou het mogelijk ook fin de carrière zijn voor Persoon. Voorlopig weigert ze evenwel de handdoek te gooien en blijft ze dapper trainen, in de hoop dat haar kracht terugkeert en ze toch een gooi kan doen naar dat olympische ticket waarvoor ze alles op alles heeft gezet.

null Beeld Florian Van Eenoo Photo News
Beeld Florian Van Eenoo Photo News

Nu belangrijker dan ooit: steun kwaliteitsjournalistiek.

Neem een abonnement op De Morgen


Op alle artikelen, foto's en video's op demorgen.be rust auteursrecht. Deeplinken kan, maar dan zonder dat onze content in een nieuw frame op uw website verschijnt. Graag enkel de titel van onze website en de titel van het artikel vermelden in de link. Indien u teksten, foto's of video's op een andere manier wenst over te nemen, mail dan naar info@demorgen.be.
DPG Media nv – Mediaplein 1, 2018 Antwerpen – RPR Antwerpen nr. 0432.306.234