NieuwsTennis
Mertens en Taiwanese tovenares reizen met dubbeltitel af naar Masters
Elise Mertens heeft in Indian Wells haar vierde dubbeltitel van het jaar veroverd. Samen met Hsieh Su-wei klopte ze een Russisch duo in de finale (7-6 en 6-3). Volgende doel: de Masters in Mexico.
Het blijft een vrolijk en goed functionerend duo, Mertens en de 35-jarige Hsieh. De Taiwanese tovenares zette op de BNP Paribas Open in Indian Wells vanaf de kwartfinale telkens een gek hoedje op voor en na haar wedstrijden en op persconferenties, tot groot jolijt van de tien jaar jongere Limburgse.
“Zij is zo creatief”, grinnikte Mertens. “Tijdens de opwarming voor de kwartfinale stond ze daar ineens rond te springen met dat drakenmutsje. Ik moest zo hard lachen. Zo voor een match helpt dat wel om wat te ontspannen.”
Van de acht toernooien die ze ondertussen samen speelden wonnen ze er twee: Wimbledon en Indian Wells. Dat staat mooi op een palmares. Voor Mertens was het al haar veertiende dubbelzege in haar carrière, vier daarvan behaalde ze dit jaar. Op de Australian Open deed ze het nog met Aryna Sabalenka en in Istanbul met Veronika Koedermetova, maar de samenwerking met Hsieh is zonder twijfel de succesvolste. De mix van het solide baselinetennis van Mertens met de handige volleys van Hsieh werkt.
Derde keer naar Masters
“Wij vormen echt een goed team”, wist onze landgenote. “Op de baan voelen we elkaar goed aan. Tijdens de kantwissels bespreken we altijd wat we goed doen en wat er beter kan. Wij zijn alleszins heel blij met deze overwinning en ook met de kwalificatie voor de WTA Finals in Guadalajra.”
Die Masters in Mexico worden het laatste grote objectief voor de Hamontse. Mertens deed twee keer eerder mee aan dit kampioenschap tussen de beste acht dubbelteams van het jaar: in 2018 stond ze in Singapore naast Demi Schuurs, een jaar later was dat in Shenzhen aan de zijde van Sabalenka.
Mertens heeft de droom om ook in het enkelspel deel te nemen aan die Masters min of meer opgegeven; ze trok zich afgelopen weekend alleszins terug uit het WTA-toernooi van Moskou. Dat was zowat de laatste kans om nog punten te scoren in de race naar Guadalajara. Maar het was sowieso een moeilijke oefening geweest. Nu kan ze nog een beetje nagenieten van haar tweede titel in Indian Wells (in 2019 won ze er met Sabalenka) en het gekke hoedje van haar partner.