Voetbal
KV Mechelen voert gedragscode voor voetbalmakelaars in
Net als Club Brugge voert ook KV Mechelen een gedragscode in voor makelaars. Als zij zaken willen doen met Malinwa, zullen ze een document moeten ondertekenen waarin ze aangeven dat ze geregistreerd zijn, dat ze de regelgeving kennen en fiscaal in orde zijn.
KV Mechelen werd afgelopen zomer door het Belgisch Arbitragehof voor de Sport (BAS) schuldig bevonden aan matchfixing in een schandaal rond makelaar Dejan Veljkovic. Malinwa wil naar eigen zeggen breken met dat gitzwarte verleden. “Wij kijken vooruit, maar als het verleden één ding heeft duidelijk gemaakt, dan wel dat de voetbalwereld transparanter moet worden”, zegt hoofdaandeelhouder Dieter Penninckx.
Elke spelersmakelaar die zaken wenst te doen met KV Mechelen, moet daarom voortaan een gedragscode ondertekenen waarin hij of zij verklaart correct te werken. Het document lijkt sterk op het ‘know your agent’-contract dat competitieleider Club Brugge sinds januari voorlegt aan tussenpersonen.
“Makelaars moeten in dat charter aangeven dat ze geregistreerd zijn, de regelgeving volgen en fiscaal in orde zijn”, licht Frank Lagast, kersvers algemeen directeur Achter de Kazerne, toe. KVM wil nog een stapje verder gaan en stelt ook duidelijke voorwaarden omtrent de commissies van spelersmakelaars.
Eerder voerde KV Mechelen een ethische code voor haar bestuurders en medewerkers in. Ook intern bouwt Malinwa een extra controlefunctie in. De sportieve cel onder leiding van Dennis Henderickx en Tom Caluwé zal voortaan de transferonderhandelingen voeren. Pas nadien tekent het vierkoppige directiecomité de contracten. “Zo hebben steeds meerdere bestuurders zicht op een transfer. Dit alles met als doel de transparantie te verhogen”, klinkt het.