Vrijdag 02/06/2023

NieuwsWielrennen

Kopmannen van Lotto-Soudal stellen teleur in klassiekers

Tim Wellens en Philippe Gilbert op de Muur van Hoei. Beeld Photo News
Tim Wellens en Philippe Gilbert op de Muur van Hoei.Beeld Photo News

“De resultaten in het Vlaamse voorjaar waren niet wat we hadden gehoopt.” Dat zegt John Lelangue, de CEO van wielerploeg Lotto-Soudal. Philippe Gilbert werd vijfde in de Omloop en Tosh Van der Sande behaalde eveneens een vijfde plaats in Dwars door Vlaanderen.

MG

Gilbert maakte woensdag, na een time-out van drie weken, zijn rentree in de Waalse Pijl (70ste) en is er zondag weer bij in Luik-Bastenaken-Luik. Lelangue: “Gilbert heeft gevraagd om de Ronde van Romandië te rijden. Mij lijkt het een goed idee. In Romandië liggen vier etappes met een parcours voor Gilbert.”

Ook Tim Wellens maakte de verwachtingen in de klassiekers niet waar. “In de Waalse Pijl heeft hij aanvallend gekoerst", weet Lelangue. “Liever zo dan mee te rijden tot de Muur van Hoei en dan tiende of vijftiende te worden. Je mag Wellens nooit afschrijven. Vorig jaar had hij een slecht seizoen, maar dan won hij toch twee ritten in de Ronde van Spanje.”

En dan is er John Degenkolb. “Hij werd 27ste in Gent-Wevelgem en dat was zijn beste resultaat in de Vlaamse klassiekers. Ik snap ook niet hoe dat komt. Het is geen kwestie van leeftijd.”

Wellens en Gilbert mikken op de Ronde van Frankrijk als hun volgende grote doel.

Nu belangrijker dan ooit: steun kwaliteitsjournalistiek.

Neem een abonnement op De Morgen


Op alle artikelen, foto's en video's op demorgen.be rust auteursrecht. Deeplinken kan, maar dan zonder dat onze content in een nieuw frame op uw website verschijnt. Graag enkel de titel van onze website en de titel van het artikel vermelden in de link. Indien u teksten, foto's of video's op een andere manier wenst over te nemen, mail dan naar info@demorgen.be.
DPG Media nv – Mediaplein 1, 2018 Antwerpen – RPR Antwerpen nr. 0432.306.234