Dinsdag 21/03/2023

NieuwsPro League

Kampioensviering (in Brugge?) mogelijk toch met fans

Club Brugge-fans tonen trots hun sjaal. Beeld Belga Image
Club Brugge-fans tonen trots hun sjaal.Beeld Belga Image

Voorlopig zijn supporters niet welkom in de play-offs. Maar mogelijk krijgt de kampioen volgende maand toch nog een feest met fans, als dat erkend wordt als testevent.

NVKVHTTV en BH

Deze week buigt de overheid zich over het kader voor dergelijke testevents. Organisaties kunnen zich tot 29 april daarvoor melden. Maar de taskforce zal pas op 10 mei beslissen wie er aan de voorwaarden voldoet en dus publiek mag ontvangen. Op dat moment zijn er al twee van de zes speeldagen achter de rug. En dan moet de praktische uitwerking nog beginnen. Te laat.

De Pro League bekijkt wel of het voor de kampioen mogelijk is om een feestje te organiseren voor en met zijn supporters. Het zal de titelviering inschrijven als een potentieel testevent.

Club Brugge, dat met een voorsprong van acht punten dicht bij de titel staat, heeft ook al voorzichtige plannen in die richting. Het Brugs stadsbestuur hoorde echter nog niets van blauw-zwart. Als de vraag er komt, zal de stad wel haar best doen om te faciliteren.

In en rond Jan Breydel zou Club in een gecontroleerde omgeving en in de buitenlucht supporters kunnen ontvangen. Een vol stadion lijkt gezien de besmettingscijfers onhaalbaar. Maar de protocollen voor een bezetting van 30 procent (9.200 supporters) liggen al maanden klaar, die zouden in principe perfect kunnen dienen voor een titelfeest. Buiten het stadion kunnen ook terrassen worden aangelegd. Zo’n georganiseerde viering zou wellicht veiliger zijn dan een spontane supportersbijeenkomst zoals deze maand het geval was in Nederland toen Cambuur promoveerde naar de hoogste afdeling.

Al zal er natuurlijk eerst groen licht van de taskforce moeten komen.

Nu belangrijker dan ooit: steun kwaliteitsjournalistiek.

Neem een abonnement op De Morgen


Op alle artikelen, foto's en video's op demorgen.be rust auteursrecht. Deeplinken kan, maar dan zonder dat onze content in een nieuw frame op uw website verschijnt. Graag enkel de titel van onze website en de titel van het artikel vermelden in de link. Indien u teksten, foto's of video's op een andere manier wenst over te nemen, mail dan naar info@demorgen.be.
DPG Media nv – Mediaplein 1, 2018 Antwerpen – RPR Antwerpen nr. 0432.306.234