WedstrijdverslagStandard - Antwerp (2-5)
Frey scoort vijf goals en krijgt zelfs applaus van tegenstander
Koning Midas verscheen gisteren even in Luik. Alles wat Antwerp-spits Michael Frey aanraakte, veranderde namelijk in goud.
In geen tijd lijkt Michael Frey zijn voorganger Dieumerci Mbokani naar de vergeetput te trappen. Waar de Congolees bleef steken op één hattrick in Antwerp-shirt (tegen Oostende, februari 2020) prikte Frey gisteren liefst vijf ballen tegen de netten. Iets waarvoor zelfs het Standard-publiek applaudisseerde.
“Heel speciaal, ik wil hen bij dezen bedanken”, glunderde Frey. Maar, vijf goals of niet, het was ploegmaat Viktor Fischer die voor de quote van de dag tekende. “Hij mag niet met zijn vriendin naar bed want dan krijgen ze een tweeling.” Frey schoot inderdaad vanuit alle hoeken raak, daar in Luik. Afgewerkt aan 100 procent. Had Brian Priske er hem een kwartier voor tijd niet afgehaald, hij had er zeven of acht gemaakt.
De voormalige spits Cisse Severeyns bleef op 10 januari 1993 steken op vier goals voor RAFC op Sclessin (1-5), Frey deed dus eentje beter. Sinds de invoering van het profvoetbal slaagden nog maar vier spelers erin om beter te doen dan Frey en zes keer te scoren: Wesley Sonck, Marc Wilmots, Zvonko Varga en Erwin Vandenbergh. Meteen heeft Royal Antwerp FC er een cultheld bij.
Tattoo van eenhoorn
Dat de gespierde kolos vorig seizoen het mooie weer maakte bij Waasland-Beveren weet u allicht, dat hij een tattoo van een eenhoorn (het wapenschild van de familie Frey) op zijn borst heeft vermoedelijk niet. Frey, vijftienvoudig Zwitsers belofte-international, begon zijn carrière bij Young Boys Bern, waar hij na een seizoen Lille en Luzern terugkeerde. Na een jaar FC Zürich maakte hij een transfer naar Fenerbahçe. Nadien volgden uitleenbeurten aan Nürnberg en vorig seizoen Waasland-Beveren, waar hij twaalf keer scoorde maar de degradatie niet kon vermijden.
In 2015 was hij bij Lille spitsbroeder van Divock Origi. De terreuraanslagen in Parijs grepen Frey zo hard aan dat hij zijn gevoelens verwerkte door te schilderen. Dat was, samen met gitaar spelen, zijn hobby geworden toen hij in 2015 meer dan een jaar out was na een zware enkelblessure. Een eerste operatie mislukte faliekant; Frey vergeleek de chirurg die hem opereerde met de dorpsslager uit Münsingen, het dorpje waar hij opgroeide. Goede grond daar blijkbaar, want ook zijn beste vriend en Borussia Dortmund-doelman Roman Bürki werd er geboren. Na een tweede operatie hervond Frey zijn goede vorm én nu ook zijn neus voor goals.
Met Frey heeft Antwerp een ervaren pion in huis gehaald. Bij Young Boys, Lille en Fenerbahçe speelde hij in totaal negentien duels in de Europa League. Hij scoorde drie keer, waaronder twee goals tegen Anderlecht, dat hij zo eigenhandig uitschakelde in 2018. Dat belooft voor over twee weken, maar zover keek Frey gisteren nog niet.
“Dit is een heel speciale dag voor mij, ik scoorde nooit eerder vijf keer. En dan te bedenken dat ik deze week op training amper de weg naar doel vond”, zei hij schuchter. Met zes goals in drie matchen zijn we benieuwd waar Freys teller zal eindigen. “Ik pin me niet vast op een getal, ik wil gewoon elke match scoren.” Charleroi, de volgende tegenstander van Antwerp, is gewaarschuwd.
Ook Priske reageerde trouwens opgelucht. Na de nul op zes pakte hij gisteren zijn eerste driepunter als Antwerp-coach. “Hopelijk de eerste van vele”, lachte hij. Ondanks de zware 2-5-eindstand gooide hij ook een bloemetje richting Standard. “Ze maakten het ons moeilijker dan de score doet vermoeden, maar onze prestatie was ongelooflijk. Ik zag ook in die eerste twee matchen goede dingen, maar het resultaat bleef uit. Deze winst geeft vertrouwen. Ik vind dat we écht een heel goede groep hebben, met een topmentaliteit. Dat werd in deze match geïllustreerd: we vochten allemaal samen om de overwinning.”