Dinsdag 28/03/2023

NieuwsJupiler Pro League

Fredberg ‘belt’ af en toe met de bank van Anderlecht

Jesper Fredberg in het Lotto Park. Beeld Photo News
Jesper Fredberg in het Lotto Park.Beeld Photo News

CEO sports Jesper Fredberg staat wel degelijk in contact met de bank tijdens wedstrijden van Anderlecht. Dat bevestigde coach Brian Riemer op de persconferentie voor de clash met Antwerp.

JDKK

Steevast met airpods op de tribune. De geruchten rondom het feit dat Jesper Fredberg in contact staat met de bank kloppen dus. Tijdens de wedstrijd is er een directe lijn tussen Roel Clement, een van de assistenten, en de CEO sports.

“Waarom doen we dat? Als trainer heb je niet het beste zicht op het speelveld”, verklaart coach Brian Riemer. “Vanaf de tribune heb je een beter overzicht. Het is een manier voor ons om niets te missen en snel te reageren op spelfases. Het is dan aan ons op de bank wat we ermee doen en hoe we reageren.”

Al wordt er niet voortdurend gecommuniceerd tussen beide partijen. “Gemiddeld gaat het om één suggestie per helft. We kunnen alle info uit de tribune goed gebruiken. Ik wil zowel mijn staf als mijn sportief directeur optimaal gebruiken. Als een moderne coach wil ik het maximum halen uit elke prestatie.”

Duranville definitief weg

Fredberg had het gisteren ook over een trieste dag voor RSC Anderlecht. Toptalent Julien Duranville stapt namelijk over naar Borussia Dortmund. Beide clubs bevestigden de transfer.

“Onze ambities zijn niet veranderd: we willen onze eigen talentvolle spelers begeleiden naar hun doorbraak in het eerste elftal en onze fans ook het plezier schenken om hen aan het werk te zien”, zei Fredberg. “Maar gezien de specifieke omstandigheden rond Duranville is dit de beste oplossing voor de speler en de club. Dortmund heeft een uitstekende reputatie wat betreft de begeleiding van jonge talenten.”

Naar verluidt bedraagt de transfersom (met bonussen) 12,5 miljoen euro. Duranville, die momenteel herstelt van een hamstringblessure, wordt bij de Duitse vicekampioen ploegmaat van Thorgan Hazard en Thomas Meunier.

Nu belangrijker dan ooit: steun kwaliteitsjournalistiek.

Neem een abonnement op De Morgen


Op alle artikelen, foto's en video's op demorgen.be rust auteursrecht. Deeplinken kan, maar dan zonder dat onze content in een nieuw frame op uw website verschijnt. Graag enkel de titel van onze website en de titel van het artikel vermelden in de link. Indien u teksten, foto's of video's op een andere manier wenst over te nemen, mail dan naar info@demorgen.be.
DPG Media nv – Mediaplein 1, 2018 Antwerpen – RPR Antwerpen nr. 0432.306.234