Wielrennen
Eerste zege in 15 maanden: Sagan wint eindelijk nog eens na solo in Giro
Een ijzersterke Peter Sagan heeft de tiende etappe van de Giro op zijn naam geschreven. De Slovaak soleerde na een heerlijke rit naar zijn eerste zege in 15 maanden. João Almeida behield zijn roze leiderstrui, Jakob Fuglsang en Harm Vanhoucke waren de verliezers van de dag.
Opschudding vanochtend in de Giro. Steven Kruijswijk en Michael Matthews verlieten de Italiaanse wielerronde na een positieve coronatest. Ook alle renners van Mitchelton-Scott en Jumbo-Visma stapten uit de wedstrijd. Het peloton gedroeg zich nerveus door al die ontwikkelingen. Het tempo lag bijzonder hoog, waardoor de tickets voor de vroege vlucht allerminst goedkoop waren.
Peter Sagan slaagde erin zich af te zonderen van het peloton, maar het Groupama-FDJ van Arnaud Démare wilde de concurrent voor de paarse puntentrui niet laten rijden. Na een dolle ploegenachtervolging moesten ze toch de handdoek gooien. Sagan was mee, Filippo Ganna, Davide Villella, Ben Swift, Dario Cataldo, Simon Clarke en Jhonatan Restrepo vergezelden hem in de ontsnapping.
In de finale stonden er enkele steile beklimmingen te wachten. Spek voor de bek van Diego Ulissi, die zijn ploegmakkers van UAE Team Emirates op kop van het peloton zette. Nadien namen de troepen van NTT het commando over.
Sagan voelde de hete adem van het peloton en gooide op de muurtjes zijn medevluchters één voor één overboord. Pello Bilbao, de nummer drie in het klassement, probeerde vervolgens naar de Slovaak te springen, maar Sagan had een superdag en hield na een fraaie solo iédereen af. Na 461 dagen wist de drievoudige wereldkampioen eindelijk weer te winnen. Zijn vorige zege dateert van de Tour van 2019.
Jakob Fuglsang en Harm Vanhoucke waren de verliezers van de dag. De 23-jarige Belg moest lossen uit het uitgedunde peloton en bolde vier minuten na Sagan over de streep. Jakob Fuglsang verloor dan weer door een lekke band ruim een minuut op de groep der favorieten. In het klassement zakt hij naar plek elf, Almeida blijft leider.