NieuwsRode Duivels
Belgische voetbalbond zet keeperstrainer Lemmens op non-actief
Operatie Zero heeft ook gevolgen voor de staf van de Rode Duivels. Keeperstrainer Erwin Lemmens staat voorlopig op non-actief. Hij is een van de 57 verdachten die het parket voor het gerecht wil slepen.
Oud-doelman Lemmens (45) draait al meer dan acht jaar mee bij de voetbalbond. Het gerecht verdenkt hem van witwassen en valsheid in geschrifte. Hij werkte destijds met spijtoptant Dejan Veljkovic. Tussen 1 februari 2013 en de zomer van 2014 betaalde de Royal Belgian FA hem via een fictieve managementovereenkomst met de Cypriotische vennootschap Beneyug Sport Management Ltd, opgericht door Veljkovic.
De totale som van onderhandse facturen zou 52.808 euro bedragen. Het was de enige deal ooit die de agent sloot met de Royal Belgian FA. Ook oud-bondsvoorzitter François De Keersmaecker en ex-CEO Steven Martens moeten zich om dezelfde reden verantwoorden bij het gerecht.
Inval BBI
De bond heeft Lemmens de voorbije dagen op non-actief gezet. In theorie is hij geen werknemer van de bond, maar in afwachting van de rechtszaak wil de RBFA niet meer met hem werken. Na een inval van de Bijzondere Belastinginspectie (BBI) in 2015 veranderde de bondstop wel de contractconstructie, maar om de perceptie niet tegen te krijgen kozen ze voor deze oplossing.
Met de Spanjaard Iñaki Bergara, vertrouweling van bondscoach Roberto Martínez, hebben de Duivels een tweede keeperstrainer in dienst. Hij opereerde in de schaduw van Lemmens.
Thibaut Courtois, Simon Mignolet en Koen Casteels werken graag met Lemmens. Vooral met de eerste heeft hij een nauwe band opgebouwd. De oud-doelman van onder meer Beveren, Santander en Espanyol was ooit zelfs even in beeld bij Real Madrid om er Courtois onder handen te nemen. Real ging uiteindelijk niet in op het voorstel.