NieuwsEK zwemmen
Belgische 4x200 meter zwemt te traag in EK-finale
De hoop dat de Belgische 4x200 meter vrij op het EK na hun sterke prestatie in de reeksen zich in de finale zouden plaatsen voor de Spelen draaide op een ontgoocheling uit.
Valentine Dumont, Kimberly Buys, Lana Ravelingien en Lotte Goris finishten als zevende. Hun chrono van 8:04.89 bleef ruim boven het Belgische record (8:01.73) dat ze ’s ochtends hadden gezwommen. Zo greep het team naast een van de wildcards voor Tokio.
Zondag rust de hoop nog op Valentine Dumont om zich op de 400 meter vrij individueel te plaatsen voor de Spelen. De beste Belgische zwemster op dit EK werkt een erg druk programma af. Gisteren zwom ze ook de 100 meter vrij, maar raakte daarin met een tijd van 55.35 niet voorbij de reeksen. Haar nicht Joséphine Dumont strandde op de 200 meter wissel in 2:19.94 als 33ste in de reeksen.
Nog opmerkelijk: Kira Toussaint dacht gisteravond weer een medaille te hebben gepakt in Boedapest, maar de finale van de 100 meter rugslag moet opnieuw worden gezwommen. De Zweedse zwembond had protest aangetekend omdat er iets mis was gegaan met het startsignaal, iets waar vooral de Zweedse Louise Hansson last van had.