Voetbal
Bankproblemen voor Belgische voetbalclubs in buitenlandse handen
De banksector heeft niet veel vertrouwen in het voetbal. “De Europese Commissie publiceert elk jaar een rapport over witwassen. Daarin wordt aangestipt dat het voetbal een risicosector is”, zegt Isabelle Marchand van bankkoepel Febelfin. De banken grijpen daarom proactief in.
Ironisch genoeg zijn de eerste slachtoffers van de verstrengde maatregelen clubs die nergens genoemd zijn in het voetbalschandaal dat vorig jaar uitbrak. KAS Eupen (Qatarese eigenaars), Union Saint-Gilloise (Engelse bazen) en Westerlo (Turkse investeerders) hebben op dit moment bankproblemen.
“We geraken niet aan ons geld”, zegt Westerlo-manager Wim Van Hove. “Maar ondertussen hebben we wel lopende financiële verplichtingen. We worden behandeld als een maffiaclub.”
Union-CEO Philippe Bormans pleit voor een snelle oplossing. “Vier van de acht clubs in 1B hebben problemen met de banken gehad. Ik vermoed dat er nog zullen volgen.”
Ook Sint-Truiden, dat Japanse eigenaars heeft, keek enkele weken geleden verbaasd op toen een grote Belgische bank zonder uitleg een rekening opzegde. “En op die rekening was er de laatste tijd niet eens geld gestort vanuit het buitenland”, zegt voorzitter David Meekers.
De Pro League probeert een oplossing te vinden met Febelfin.