Vrijdag 30/09/2022

NieuwsVoetbal

Aster Vranckx, nieuwe beloftenkapitein, over opvallende transfer naar AC Milan: ‘Of ik nu slaag of niet, ik zal nooit spijt hebben’

null Beeld Photo News
Beeld Photo News

Nieuwe club, nieuwe kapitein. Aster Vranckx (19) zette dit seizoen op twee vlakken een stap hogerop. Vranckx over zijn opvallende move naar Milaan en de aanvoerdersband bij de nationale beloften.

SVL

Voor het eerst sinds hij in het slot van de mercato richting Milaan trok, zet Aster Vranckx weer voet op Belgische bodem. Een kleine maand is hij intussen ondergedompeld in de Italiaanse cultuur. “Ik begrijp al best veel, maar de taal spreken is nog moeilijk. Ik volg lessen, dus nog even geduld”, zegt Vranckx met de glimlach.

Van de bank in Wolfsburg naar de Italiaanse landskampioen: Vranckx koos deze zomer voor een wel erg opmerkelijke transfer die de wenkbrauwen wat deed fronsen. Zelf ziet hij dat anders. “AC Milan is een prachtige club en die kans wilde ik grijpen. Ze werken met veel jonge spelers - een pluspunt - en garandeerden me dat ik voldoende kansen zou krijgen als ik die zelf afdwong. De nog grotere concurrentie? Logisch op dat niveau. Kijk, als ik een beslissing neem, sta ik daar voor 100 procent achter. Of ik nu slaag in Milaan of niet: ik zal nooit spijt hebben dat ik er getekend heb.”

In de Italiaanse modestad trekt Vranckx vaak op met Sergiño Dest en - uiteraard - Charles De Ketelaere en de andere Belgen. “Maar ook met de Fransen en Italianen in de ploeg kom ik goed overeen. Zlatan zie ik dan weer iets minder. Hij is nu nog geblesseerd, maar met al zijn ervaring is hij sowieso een speler van wie ik veel zal opsteken.”

null Beeld Photo News
Beeld Photo News

Dezer dagen ligt de focus van Vranckx echter elders. Het strijden om een basisplaats bij AC Milan maakt plaats voor het aanvoerderschap bij de nationale beloften. De 19-jarige Vranckx neemt de band over van Amadou Onana, die de stap naar de A-ploeg heeft gezet. “Voor mij verandert er niet veel”, stelt Vranckx. “Ik was altijd al een van de leiders in onze groep. Ik ga mezelf nu ook niet boven de andere spelers plaatsen - ik ben hun vader niet. Ik ben dus niet het type dat iedereen zijn wil zal opleggen. Ik zal mijn mening delen wanneer nodig, maar dat mogen andere jongens gerust ook doen.”

Automatismen

De beloften zagen niet alleen kapitein Onana, maar ook topschutter Loïs Openda en Zeno Debast naar de selectie van Roberto Martínez verhuizen. Leemtes die niet zomaar op te vullen zijn richting het EK van volgende zomer. “Het is jammer van de automatismen die we zullen missen in de voorbereiding”, vindt Vranckx. “Tegelijk speelt deze groep al een tijd samen en heb ik er vertrouwen in dat het goedkomt. De nieuwe jongens zullen ook gebrand zijn om zich te tonen. We hebben genoeg kwaliteit, dat is geen excuus. Amadou, Loïs en Zeno verdienen trouwens die selectie voor de A-ploeg. Ze hebben geweldige stappen gezet bij hun club.”

En wanneer Vranckx zelf die nieuwe stap hogerop zet? “Ik wil zo snel mogelijk Rode Duivel worden, maar ik ga er geen timing op plakken. Mijn tijd komt nog.”

Nu belangrijker dan ooit: steun kwaliteitsjournalistiek.

Neem een abonnement op De Morgen

Op alle artikelen, foto's en video's op demorgen.be rust auteursrecht. Deeplinken kan, maar dan zonder dat onze content in een nieuw frame op uw website verschijnt. Graag enkel de titel van onze website en de titel van het artikel vermelden in de link. Indien u teksten, foto's of video's op een andere manier wenst over te nemen, mail dan naar info@demorgen.be.
DPG Media nv – Mediaplein 1, 2018 Antwerpen – RPR Antwerpen nr. 0432.306.234