Maandag 20/03/2023

Zulte-Gent

AA Gent kan buitenshuis weer niet winnen

Roman Jaremtsjoek behoedde met twee goals zijn club voor een nederlaag in Waregem. Beeld Photo News
Roman Jaremtsjoek behoedde met twee goals zijn club voor een nederlaag in Waregem.Beeld Photo News

AA Gent walst thuis over elke tegenstander, maar ook in Waregem grepen de Buffalo's naast hun eerste uitzege. Al werkte Roman Jaremtsjoek tot twee keer toe een achterstand weg.

RN

Sloop er toch wat vermoeidheid in het team van AA Gent? Jess Thorup behield de elf die donderdag Saint-Etienne opzij gezet hadden, maar het spel van AA Gent verliep lang niet zo vloeiend als de voorbije wedstrijden. Odjidja miste precisie in zijn spel, de voorzetten van Lustig vlogen al een keer over het doel en David was niet altijd even gelukkig in zijn acties.

Dat was ook te zien bij de afwerking. David kreeg voor de rust twee goede kopkansen, maar de eerste belandde recht in de armen van Bossut en de tweede ver naast het doel. Ook een schietkans van de Canadees miste precisie. David leverde wél een uitstekende bal af bij Depoitre, maar Bossut redde het schot knap.

Het dient gezegd dat Francky Dury zijn mannetjes goed gezet had. Met Sissako voor Govea en Bruno voor Oberlin pompte de de 'Essevee'-coach meer power in zijn elftal. De organisatie stond goed bij Zulte Waregem, op het middenveld werd er duchtig gebikkeld en vlot gecombineerd. De thuisploeg kwam bovendien op voorsprong. De actie en de voorzet kwamen van Zarandia, het wondermooie doelpunt van Seck. De middenvelder joeg de bal in één tijd in de kruising. Een doelpunt zoals hij er niet veel zal maken in zijn carrière.

Gent reageerde nog voor de rust via Jaremtsjoek. De Oekraïner slalomde door de thuisdefensie tot Pletinckx zich verplicht zag hem neer te leggen. Vanop de stip bracht hij Gent langszij.

Grinta

Halfweg de tweede helft werd Zulte Waregem beloond voor de grinta waarmee het voetbalde. Op een verre voorzet van Bürki troefde Larin Bronn af in de lucht, Kaminski kon alleen maar toekijken hoe de kopbal van de Canadees tegen de touwen plofte.

De Buffalo's leken in de touwen te hangen, tot Jaremtsjoek plots door de thuisdefensie sneed en zijn vijfde competitiegoal voorbij Bossut knalde. Gent leek het laken naar zich toe te trekken, tot Odjidja rood pakte. Een onbezonnen fout van de aanvoerder, die de hoop op winst buitenshuis de grond inboorde.

null Beeld BELGA
Beeld BELGA

Nu belangrijker dan ooit: steun kwaliteitsjournalistiek.

Neem een abonnement op De Morgen


Op alle artikelen, foto's en video's op demorgen.be rust auteursrecht. Deeplinken kan, maar dan zonder dat onze content in een nieuw frame op uw website verschijnt. Graag enkel de titel van onze website en de titel van het artikel vermelden in de link. Indien u teksten, foto's of video's op een andere manier wenst over te nemen, mail dan naar info@demorgen.be.
DPG Media nv – Mediaplein 1, 2018 Antwerpen – RPR Antwerpen nr. 0432.306.234