Zaterdag 01/04/2023

NieuwsVoetbal

1B volgend seizoen met zeven clubs, of toch met Virton?

Mendy Formose van Club NXT, het Brugse belofteteam dat in 1B uitkomt.  Beeld BELGA
Mendy Formose van Club NXT, het Brugse belofteteam dat in 1B uitkomt.Beeld BELGA

Zonder stemming bij de Pro Legue over de integratie van belofteteams ziet het ernaar uit dat 1B volgend seizoen slechts met zeven clubs plaatsvindt, zonder Club NXT.

BF

De beslissing vorige zomer om de beloften van Club in 1B te laten spelen was reglementair een tijdelijk experiment. Lierse kreeg gisteren bevestigd volgend seizoen ondanks zijn degradatieplaats in 1B te mogen blijven, gezien er geen promovendus is door de stilgelegde amateurcompetitie. Deinze kreeg een jaar extra respijt voor stadionaanpassingen. Mogelijk telt 1B volgend seizoen toch acht clubs, mocht Virton zijn juridische licen­tiestrijd alsnog winnen.

Nu belangrijker dan ooit: steun kwaliteitsjournalistiek.

Neem een abonnement op De Morgen


Op alle artikelen, foto's en video's op demorgen.be rust auteursrecht. Deeplinken kan, maar dan zonder dat onze content in een nieuw frame op uw website verschijnt. Graag enkel de titel van onze website en de titel van het artikel vermelden in de link. Indien u teksten, foto's of video's op een andere manier wenst over te nemen, mail dan naar info@demorgen.be.
DPG Media nv – Mediaplein 1, 2018 Antwerpen – RPR Antwerpen nr. 0432.306.234