Donderdag 23/03/2023

NieuwsBuitenland

Witte dolfijn die uit Seine werd gehaald, overleden tijdens transport

De witte dolfijn of beloega die in de Seine rondzwom is vandaag gestorven. Dat melden de Franse autoriteiten. In een laatste poging om het dier te redden, heeft men de dolfijn uit de Seine gehaald om hem naar de zee te transporteren. Helaas heeft de onfortuinlijke beloega de reddingsactie niet overleefd.

AW

“Ondanks de ongeziene reddingsoperatie voor de beloega, moeten we helaas het overlijden van de walvisachtige melden", aldus een verantwoordelijke.

Het dier dwaalde sinds vorige week rond in de Franse rivier de Seine en zwom richting Parijs. Vorig weekend zat het nog opgesloten in een scheepssluis, waar het vitamines en antibiotica voorgeschoteld kreeg. Eten zat er echter niet in.

Gisteren werd tot slot beslist om het dier te transporteren naar de zee. Er werd een reddingsoperatie op poten gezet waarbij de dolfijn - die wel 800 kilogram weegt - via een net uit het water werd gehaald en op een ponton werd geplaatst. Het plan was om de beloega naar een sluis in de haven van Ouistreham, in het noorden van Frankrijk, te brengen. Na drie dagen van isolatie - om verzorgd te worden in een zoutwatertank - zou hij dan naar de volle zee gebracht worden. Helaas is de reddingsactie vroegtijdig afgebroken en is het dier gestorven.

Lees ook

Ondervoede witte dolfijn in Seine baart zorgen: dier moet zo snel mogelijk terug naar zee, maar dat is niet evident

Een maand geleden een orka, nu een dwergvinvis: wat doen die walvissen in de Seine?

Bekijk hieronder de beelden van de reddingsactie

Nu belangrijker dan ooit: steun kwaliteitsjournalistiek.

Neem een abonnement op De Morgen


Op alle artikelen, foto's en video's op demorgen.be rust auteursrecht. Deeplinken kan, maar dan zonder dat onze content in een nieuw frame op uw website verschijnt. Graag enkel de titel van onze website en de titel van het artikel vermelden in de link. Indien u teksten, foto's of video's op een andere manier wenst over te nemen, mail dan naar info@demorgen.be.
DPG Media nv – Mediaplein 1, 2018 Antwerpen – RPR Antwerpen nr. 0432.306.234