Vrijdag 24/03/2023

NieuwsWetenschap

Puin van Chinese raket stort dit weekend neer op aarde

Illustratiebeeld. Beeld Getty Images/Science Photo Libra
Illustratiebeeld.Beeld Getty Images/Science Photo Libra

Dit weekend zal volgens experten puin van een Chinese raket inslaan op de aarde. Het Center for Orbital Reentry and Debris Studies (CORDS) verwacht dat brokstukken van de raket ‘Lange Mars 5B’ zaterdag tussen de middag en de late avond zullen neerstorten, maar het is niet bekend waar dat puin zal neerkomen. Volgens de experten is de kans echter klein dat mensen of bewoonde gebieden getroffen worden.

TTR

Het Amerikaanse ruimtevaartbureau NASA uitte kritiek op China omdat de raket na gebruik niet in kleinere delen uit elkaar is gevallen, wat de internationale norm is. De raket is op 24 juli gebruikt om materiaal te brengen voor het in aanbouw zijnde ruimstation Tiangong.

Lees ook

Brokstukken Chinese raket storten komende dagen terug op aarde. Waar? Dat is onduidelijk

In mei vorig jaar waren al resten van een gebruikte raket neergestort in de buurt van de eilandengroep Malediven in de Indische Oceaan. Volgens Peking was toen al het “grootste deel” opgebrand tijdens de terugkeer in de aardatmosfeer. Ook toen uitte de NASA kritiek.

Nu belangrijker dan ooit: steun kwaliteitsjournalistiek.

Neem een abonnement op De Morgen


Op alle artikelen, foto's en video's op demorgen.be rust auteursrecht. Deeplinken kan, maar dan zonder dat onze content in een nieuw frame op uw website verschijnt. Graag enkel de titel van onze website en de titel van het artikel vermelden in de link. Indien u teksten, foto's of video's op een andere manier wenst over te nemen, mail dan naar info@demorgen.be.
DPG Media nv – Mediaplein 1, 2018 Antwerpen – RPR Antwerpen nr. 0432.306.234