NieuwsBinnenland
Opnieuw crèche gesloten na klachten
Kinderopvang De Biejoekes in het Antwerpse Zoersel mag sinds vrijdag geen baby’s en peuters meer opvangen na verschillende klachten. Dat schrijven de kranten van Mediahuis zaterdag. Het gaat om de tweede crèche die deze week wordt gesloten.
Het gaat om een schorsing bij hoogdringendheid. ‘Wij zijn niet licht over die beslissing gegaan’, zegt Nele Wouters, woordvoerster van het agentschap Opgroeien.
“Tussen 17 en 20 mei kwamen er drie klachten binnen van ouders en een melding van verontrusting. Op basis van die informatie maakten wij ons ernstig zorgen over de fysieke en psychische integriteit van de kinderen. We hebben de Zorginspectie gevraagd om langs te gaan, ook zij toonden zich zeer bezorgd. Begin deze week hebben we extra informatie gekregen. Dinsdag hebben we hierover samengezeten. Woensdag is de initiatiefneemster gehoord en is de beslissing genomen.”
Onderzoek loopt nog
Wouters blijft bewust vaag over de feiten. “De zaak wordt verder onderzocht. Ik kan alleen zeggen dat wij ons zorgen maken over het pedagogische onvermogen van de initiatiefneemster, die de kinderen op een ongepaste manier aanpakt.”
De Biejoekes heeft een vergunning voor zestien baby’s en peuters. Het betreft dus een kleinschalige opvang, waar minstens twee begeleiders aanwezig moeten zijn. Meerdere ouders hadden al eerder beslist om er hun kind weg te halen.
De schorsing van De Biejoekes is al de tweede in een week tijd, na kinderopvang Kiekeboe in het West-Vlaamse Langemark. In totaal zijn dit jaar al zeven kleinschalige kinderopvanginitiatieven bij hoogdringendheid geschorst.