Woensdag 31/05/2023

NieuwsAutokeuring

Open Vld wil autokeuring afschaffen en laten uitvoeren door private sector

Illustratiebeeld Beeld Sam Vanacker
IllustratiebeeldBeeld Sam Vanacker

Open Vld wil de autokeuring zoals die nu bestaat afschaffen en de jaarlijkse keuring in handen geven van garagehouders. Dat is een van de stellingen die vandaag werden goedgekeurd op het partijcongres in Antwerpen.

AW

De liberalen houden vandaag in Kinepolis hun derde congres in een reeks van vier, over het thema vrijheid. De partijleden kregen de kans om, aan de hand van stellingen die ter plaatse werden bijgeschaafd, het partijprogramma voor de verkiezingen van 2024 vorm te geven.

Vrijheid wordt door Open Vld voornamelijk ingevuld als zelfbeschikking en een minder omvangrijke overheid. De autokeuring bijvoorbeeld is een dienst die volgens de liberalen perfect door de private sector kan worden uitgevoerd. Net als in Nederland wil de partij overstappen op een systeem van erkende garagisten die instaan voor de jaarlijkse keuring.

Openbaar vervoer

Ook in het openbaar vervoer moet de private sector volgens de liberalen een grotere rol gaan spelen. De monopolies van De Lijn, MIVB en NMBS moeten verdwijnen, zodat ook private spelers actief kunnen worden.

‘Nog twee weken om bedrijven van ondergang te redden’

“Ik krijg elke dag signalen van grote en kleine bedrijven dat hun energiefacturen te hoog zijn geworden. We hebben nog een tweetal weken tijd, daarna gaan er drama’s gebeuren”, zei voorzitter Egbert Lachaert nog in de marge van het partijcongres. “Als er binnen een paar weken bedrijven beginnen te sluiten, snijden we in ons economisch weefsel”, aldus Lachaert. “De federale regering is gisteren met maatregelen voor de gezinnen gekomen, de Vlaamse kan nu niet meer achterblijven met initiatieven voor de bedrijven.”

Nu belangrijker dan ooit: steun kwaliteitsjournalistiek.

Neem een abonnement op De Morgen


Op alle artikelen, foto's en video's op demorgen.be rust auteursrecht. Deeplinken kan, maar dan zonder dat onze content in een nieuw frame op uw website verschijnt. Graag enkel de titel van onze website en de titel van het artikel vermelden in de link. Indien u teksten, foto's of video's op een andere manier wenst over te nemen, mail dan naar info@demorgen.be.
DPG Media nv – Mediaplein 1, 2018 Antwerpen – RPR Antwerpen nr. 0432.306.234