Vrijdag 09/06/2023

NieuwsBinnenland

Oom van voorzitter Vlaamse Jeugdraad bekent dat 20 kg cocaïne van hem was

Amir Bachrouri, voorzitter van de Vlaamse Jeugdraad.
 Beeld Geert Van de Velde
Amir Bachrouri, voorzitter van de Vlaamse Jeugdraad.Beeld Geert Van de Velde

Mourad B. (45), de nonkel van voorzitter Amir Bachrouri van de Vlaamse Jeugdraad, zit in de cel. Hij heeft bekend dat hij een valies met 20 kg cocaïne verstopte in de woning van de moeder van Amir Bachrouri. De nonkel verschijnt donderdag voor de raadkamer.

Patrick Lefelon

De 19-jarige Amir Bachrouri kwam een maand geleden in opspraak toen de Antwerpse politie bij een huiszoeking in de ouderlijke woning in Borgerhout 20 kilogram cocaïne vond verstopt in een valies en een kluis. Amir en twee andere gezinsleden werden als getuige ondervraagd. Zij beweerden niets te weten van de drugs. Een ander familielid had de koffer in hun woning achtergelaten.

Dat ander familielid blijkt hun nonkel Mourad te zijn. De man keerde vorige week terug uit Marokko en werd op de luchthaven van Charleroi in de boeien geslagen. Hij verschijnt donderdag voor de raadkamer in Antwerpen.

“Onze cliënt heeft bekend dat de 20 kilogram cocaïne die in de woning in Borgerhout werd gevonden, door hem daar was achtergelaten”, zeggen advocaten Liliane Verjauw en Nathalie Van Sande, die Mourad B. bijstaan.

Verdachte Mourad B. woonde vroeger in Antwerpen, maar verhuisde dan naar Brussel. Hij kwam nog wekelijks bij zijn familie in Antwerpen op bezoek en had een eigen kluisje in de woning van zijn zus.

Nu belangrijker dan ooit: steun kwaliteitsjournalistiek.

Neem een abonnement op De Morgen


Op alle artikelen, foto's en video's op demorgen.be rust auteursrecht. Deeplinken kan, maar dan zonder dat onze content in een nieuw frame op uw website verschijnt. Graag enkel de titel van onze website en de titel van het artikel vermelden in de link. Indien u teksten, foto's of video's op een andere manier wenst over te nemen, mail dan naar info@demorgen.be.
DPG Media nv – Mediaplein 1, 2018 Antwerpen – RPR Antwerpen nr. 0432.306.234