NieuwsBinnenland
Ontploffing in appartementsgebouw in centrum Gent: groot deel van buurt, inclusief Kinepolis, zonder stroom
In een appartementsgebouw in de Tijgerstraat heeft vrijdagavond een ontploffing plaatsgevonden. Oorzaak was een defecte elektriciteitscabine. De hulpdiensten zijn ter plaatse, maar om in alle veiligheid te kunnen werken, werd de Tijgerstraat afgesloten voor het verkeer. Ook Kinepolis zit zonder stroom, de filmvoorstellingen van vanavond zullen niet meer doorgaan.
De ontploffing in het appartementsgebouw in de Tijgerstraat, aan Ter Platen, gebeurde omstreeks 19.30 uur. Volgens omwonenden zou het gaan om een elektriciteitscabine in de kelder van het gebouw. Zowel de brandweer als de Gentse politie zijn ter plaatse.
“Onze diensten hebben intussen het vuur geblust", bevestigt Anouk Veyt, woordvoerster van Brandweerzone Centrum. Tijdens de bluswerken werd de Tijgerstraat afgesloten voor alle verkeer. Ook de tentoonstellingslaan werd afgespannen met een politielint. “Voorlopig is er geen sprake van gewonden en dienden er ook geen personen geëvacueerd te worden. Wel is er sprake van rookhinder. Sluit ramen en deuren in de omgeving als je hinder ondervindt. Schakel ook je ventilatiesysteem uit.” Door de ontploffing van de elektriciteitscabine zit een groot deel van de buurt wel zonder stroom. Onder andere frituur Marcel, café Sunset en restaurant La Dolce Vita zitten zonder stroom.
Kinepolis
Ook Kinepolis ondervindt hinder door de ontploffing. De voorstellingen van vanavond zullen niet kunnen doorgaan. Dat bevestigt woordvoerster Anneleen Van Trooz. Momenteel draait er wel een noodgenerator. “Maar de mensen die in de zalen aanwezig waren werden huiswaarts gestuurd. En de laatste voorstellingen van de avond zullen niet meer opgestart worden. In de loop van zaterdag zullen de gedupeerden gecontacteerd worden in verband met hun compensatie.”
Fluvius is op de hoogte en probeert een oplossing te zoeken. “We proberen zo snel als mogelijk te herschakelen. Momenteel is het nog onduidelijk om uit te maken om hoeveel getroffen gezinnen het gaat.”
Door een ontploffing in een elektriciteitskast in de Tijgerstraat is er rook en geurhinder. Sluit ramen en deuren in de omgeving als je hinder ondervindt. Schakel ook je ventilatiesysteem uit. De straat is afgesloten voor doorgaand verkeer. De brandweer is ter plaatse.
— Brandweerzone Centrum (@bzcentrum) 27 januari 2023