Zondag 26/03/2023

Nieuws

Modeontwerper Paco Rabanne (88) overleden

null Beeld AFP
Beeld AFP

De beroemde modeontwerper Paco Rabanne is overleden. Dat bevestigt het bedrijf achter het door hem opgerichte label. Hij werd 88 jaar oud.

Redactie

Rabanne werd in Spanje geboren als Francisco Rabaneda y Cuervo, maar verhuisde enkele jaren later al naar Bretagne met zijn familie. Hij zette zijn modehuis op in 1966. In de jaren zestig werd hij bekend met zijn metallic creaties en futuristische mode die op de ruimtevaart geïnspireerd was. Zijn jurken werden gedragen door de grootste sterren van die tijd, zoals Audrey Hepburn en Jane Fonda.

Het modehuis werd twintig jaar later ingelijfd door de Puig-groep, die ook eigenaar is van modehuis Nina Ricci en rechten heeft op de verkoop van Jean Paul Gaultier-producten. Met hetzelfde bedrijf ontwikkelde Rabanne een parfumlijn, bekend van geuren als ‘One Million’ en ‘Invictus’.

In 1999 kondigde Paco Rabanne aan te stoppen met het ontwerpen van haute couture. Hij verklaarde toen wel te blijven “waken over het voortbestaan van de kwaliteit van het merk door de ontwerpers te begeleiden”.

De Spanjaard trok niet alleen de aandacht met zijn creaties, maar ook met zijn soms opzienbarende uitspraken. Zo voorspelde hij in 1999 dat ruimtestation Mir zou neerstorten op Parijs tijdens een zonsverduistering, iets waar hij later spijt van zei te hebben. Hij verklaarde ook eens de reïncarnatie van de moordenaar van een farao te zijn.

Volgens de Franse regionale krant Le Télégramme stierf Rabanne op 88-jarige leeftijd in het Franse Portsall.

Nu belangrijker dan ooit: steun kwaliteitsjournalistiek.

Neem een abonnement op De Morgen


Op alle artikelen, foto's en video's op demorgen.be rust auteursrecht. Deeplinken kan, maar dan zonder dat onze content in een nieuw frame op uw website verschijnt. Graag enkel de titel van onze website en de titel van het artikel vermelden in de link. Indien u teksten, foto's of video's op een andere manier wenst over te nemen, mail dan naar info@demorgen.be.
DPG Media nv – Mediaplein 1, 2018 Antwerpen – RPR Antwerpen nr. 0432.306.234