NieuwsItalië
▶ Italiaanse Eurovisiesongfestival-zanger gaat door het lint op Sanremo-festival na technische problemen
De Italiaanse zanger Blanco, die vorig jaar zijn land vertegenwoordigde op het Eurovisiesongfestival, ging woensdagavond door de rooie op het prestigieuze Sanremo-muziekfestival, dat ook als preselectie voor het Eurovisiesongfestival dient. De zanger kreeg er te maken met technische problemen en brak uit frustratie de bloemstukken op het podium af.
Het muziekfestival van Sanremo ging woensdagavond van start op de Italiaanse openbare omroep RAI. Vorig jaar won Blanco er nog samen met Mahmood en het lied ‘Brividi’. Ze mochten daardoor naar het Songfestival.
Dit jaar stond Blanco opnieuw op Sanremo, maar hij kreeg er af te rekenen met technische problemen. Hij begon daarop te schoppen tegen de bloemstukken op het podium, waarna hij zelfs met de bloemstukken begon te gooien. Het publiek trakteerde Blanco, ondanks diens excuses, na afloop op boegeroep en een fluitconcert.