Donderdag 01/06/2023

NieuwsCoronavirus

Grootste coronauitbraak ter wereld in China: 37 miljoen gevallen in één dag

null Beeld REUTERS
Beeld REUTERS

Bijna 37 miljoen mensen zijn in China op één dag besmet geraakt met het coronavirus. Dat blijkt vrijdag uit schattingen van de hoogste gezondheidsautoriteit van het land. De uitbraak is daarmee verreweg de grootste ter wereld.

Redactie

Maar liefst 248 miljoen mensen, dat is bijna 18 procent van het land, liepen waarschijnlijk het virus op in de eerste 20 dagen van december, volgens de notulen van een interne vergadering van de Nationale Gezondheidscommissie van China woensdag. Als dat klopt, dan wordt het vorige record, met zo’n 4 miljoen besmettingen in januari 2022, verpulverd.

Pekings snelle ontmanteling van het zerocovidbeleid heeft geleid tot de ongehinderde verspreiding van de zeer besmettelijke omikronvarianten bij een bevolking met lage niveaus van natuurlijke immuniteit.

Meer dan de helft van de inwoners van de provincie Sichuan in het zuidwesten en van de hoofdstad Peking zijn besmet, volgens de schattingen.

Hoe de gezondheidsautoriteit aan de schattingen is gekomen, is echter onduidelijk, omdat het land zijn ooit alomtegenwoordige netwerk van PCR-testcabines heeft gesloten.

Eerder deze week zei de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) al “zeer ongerust” te zijn over de coronasituatie in China.

Nu belangrijker dan ooit: steun kwaliteitsjournalistiek.

Neem een abonnement op De Morgen


Op alle artikelen, foto's en video's op demorgen.be rust auteursrecht. Deeplinken kan, maar dan zonder dat onze content in een nieuw frame op uw website verschijnt. Graag enkel de titel van onze website en de titel van het artikel vermelden in de link. Indien u teksten, foto's of video's op een andere manier wenst over te nemen, mail dan naar info@demorgen.be.
DPG Media nv – Mediaplein 1, 2018 Antwerpen – RPR Antwerpen nr. 0432.306.234