NieuwsGrondwater
Grondwater weer op peil op heel wat plaatsen in Vlaanderen: ‘Maar nu al voorbereiden op droge zomermaanden’
Het grondwaterpeil is op verschillende plekken in Vlaanderen gestegen door de vele regen van de afgelopen weken. In 42 procent van de meetplaatsen is er nu een normaal niveau, in 21 procent van de gevallen gaat het zelfs om een hoge tot zeer hoge grondwaterstand. ‘Hoewel het nog volop winter is, bereiden we ons nu al voor op eventuele droge zomermaanden’, zegt Vlaams minister van Omgeving Zuhal Demir (N-VA).
Omdat er in januari meer neerslag viel dan normaal, vooral in het westen van Vlaanderen en in de provincie Antwerpen, is de toestand van het freatische grondwater (de bovenste lagen van het grondwater, red.) verbeterd.
Het waterbeheer en dus ook het aanvullen van de grondwaterspiegel maken deel uit van de Blue Deal in de strijd tegen waterschaarste en droogte. “Door water meer ruimte te geven, door te ontharden of waterlopen opnieuw open te leggen, regenwater op te vangen en circulair watergebruik te stimuleren, zetten we stappen in de goede richting”, aldus minister Demir.